POLSKA 17:00 13 lutego 2018

Abp Gądecki: Wolność to owoc trzeźwości

Zrzut ekranu z serwisu Youtube
– Wolność to owoc trzeźwości – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. 11 lutego rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Arcybiskup podkreślił, że naród polski nie może być narodem niewolników wewnętrznych. Zaznaczył również, że trzeźwość świadczy o wielkości człowieka i daje wyzwolenie.

– Przesłanie wolnościowe jest dzisiaj bardzo drogie każdemu człowiekowi. Każdy chciałby być wolny, każdy wolność uważa za naczelną cnotę pośród istniejących w życiu społecznym – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu nie koncentruje się na samej walce z alkoholizmem, ale zmierza do uwolnienia się od wszystkich uzależnień – dodał.

Jak czytamy na stronie episkopatu:

Tegoroczna modlitwa w intencji trzeźwości Polaków (11-17 lutego) wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Hasło Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu „Trzeźwość egzaminem z wolności” nawiązuje do słów św. Jana Pawła II:  „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

Całość tekstu można przeczytać TUTAJ.


pmb

Źródło: niezalezna.pl/youtube.com

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE