POLSKA 21:19 15 lutego 2019

ABSURD! Zadzwonili na policję i powiedzieli, że porwano pociąg. Myśleli, że to część zadania w escape roomie

pixabay.com
Policja w Warszawie odebrała zgłoszenie, że porwano pociąg relacji Warszawa-Łódź, a podczas zamachu zabito policjanta. Z taką informacją zadzwoniono kilka razy. Funkcjonariusze zatrzymali skład, ale alarm okazał się fałszywy. Okazało się, że zdarzenie zgłosiła para biorąca udział w grze w escape roomie, która wbrew scenariuszowi zadzwoniła pod prawdziwy numer alarmowy i zgłosiła uprowadzenie.

Para wybrała sie w czwartek do pokoju zagadek, aby tam uczcić Walentynki.

 

Jedną z wielu zagadek było zadzwonienie pod ustalony numer telefonu i podanie odbiorcy konkretnej informacji. Dzięki temu można było przejść do kolejnego etapu zabawy. 

 

- Scenariusz gry przewidywał przekazanie informacji dotyczącej zagrożenia terrorystycznego służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo. Natomiast nic mówił o tym, aby dzwonić na rzeczywisty numer alarmowy policji i w ten sposób wszcząć mniej lub bardziej zamierzony alarm - mówi polsatnews.pl Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformowało radio RMF FM, policjanci zwrócili się do sądu o ukaranie zatrzymanych za wykroczenie wywołania fałszywego alarmu.

M.N.

Źródło: polsatnews.pl, rmf24.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE