POLSKA 20:40 13 lutego 2018

Antoni Macierewicz: Kaczyńskiemu trzeba ufać!

Telewizja Republika
– Im bardziej i głośniej wrogowie krzyczą, że trzeba po mnie posprzątać tym bardziej jestem dumny. Jestem dumny z wielu działań – powiedział Dla Telewizji Republika Antoni Macierewicz, przewodniczący podkomisji zajmującej się sprawą katastrofy w Smoleńsku (PiS).

– Dobrze jeśli będą to dobre nominacje dobrych generałów. Cała trudność i problem polega na tym, aby były to osoby, które będą dobrze kształtowały polskie wojska. Ciesze się, że to oznacza, że będzie nowy system kierowania i dowodzenia polską armią. Długo tłumaczono, że nie ma tych nominacji, ponieważ musi być najpierw nowy system kierowania. Jeśli będą to dobre powołania, to będę się cieszył – mówił Macierewicz.

– Świetnie, że współpraca z panem Błaszczakiem układa się dobrze. Naród i państwo jest respektowane, tylko wtedy kiedy samo jest zdolne do podjęcia wysiłku zbrojnego. Tylko to państwo jest zdolne się bronić i współpracować z sojusznikami, które ma świetnie wyszkoloną i przygotowaną armię – podkreślał.

– Życzę jak najlepiej panu ministrowi Błaszczakowi. Im bardziej i głośniej wrogowie krzyczą, że trzeba po mnie posprzątać tym bardziej jestem dumny. Jestem dumny z wielu działań, dumny z wojsk obrony terytorialnej, z amerykańskich wojsk na terenie Polski i wielu innych. Jestem dumny z tych dwóch lat. Przede wszystkim jestem dumny z dobrych negocjacji rakiet Patriot. To tylko część osiągnięć. Te działania modernizacyjne stały na wysokim poziomie – mówił.

– Nigdy do roku 2016 nie wykorzystano wszystkich pieniędzy przeznaczonych na modernizację. Dopiero my to zrobiliśmy – dodał.

Spór wokół ustawy o IPN

Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Za przyjęciem nowelizacji było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 wstrzymało się od głosu. 

– Wszystko może być rozwiązane i załatwione jeżeli będziemy mieć wolne i niepodległe państwo od nacisków ze wschodu. Bezpieczeństwo militarne jest fundamentem reform gospodarczych, wewnętrznych i wszystkich innych – podkreślił.

Podczas dzisiejszej rozmowy nasi widzowie mogli zadawać pytania Antoniemu Macierewiczowi na Twitterze za pomocą hasztagu #ZapytajMacierewicza.

– Mam nadzieję, że minister Pasionek odpowie na to pytanie. Zostały przekazane panu prokuratorowi dowody o przestępstwie popełnionym przez pana Millera. Te materiały zostały udostępnione między innymi przez Telewizję Republika. To czego dopuściła się komisja Millera jest obrzydliwe – zaznaczył Macierewicz.

Komisja Millera zmieniła "wybuch" na "pożar" [ZOBACZ WIDEO]

– Mam nadzieję, że nie i zrobię wszystko, aby tak się nie stało. Też się martwię o tę kwestię. Proszę zbyt pochopnie jeszcze nie osądzać tej sytuacji. Wierzę, że ta polityka będzie kontynuowana. Ten kierunek musi być kontynuowany.

– Trzeba ufać! To jest oczywiste. Zaufanie czyni cuda, dlatego trzeba ufać.


M.N.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE