POLSKA 9:59 13 października 2017

Atak cybernetyczny ze strony Rosji. Szef MON alarmuje: To już trzecia taka sytuacja

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Antoni Macierewicz podał, że w piątek doszło do kolejnego ataku cybernetycznego ze strony Rosji. Atak został odparty w Polsce. Minister dodał, że zagrożenie "wzrasta z każdym dniem".

– Mieliśmy już trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem – powiedział Macierewicz w TVP1.

 

Jak przekazał, "zaatakowane przedsiębiorstwa na Ukrainie, które miały swoje oddziały w innych krajach – o ile w innych krajach europejskich zostały zablokowane, to w Polsce nie".

– W Polsce udało się uniemożliwić oddziaływanie na te przedsiębiorstwa, na ich systemy komputerowe. Mogę powiedzieć, że systemy, które posiadamy, którymi kierują głównie ludzie odpowiedzialni za Narodowe Centrum Kryptologii, są bardzo skuteczne. Wciąż Polska ma najlepszych kryptologów, najlepszy software na świecie – zaznaczył Macierewicz.

Jak dodał, trzeba sobie uświadomić, że sprawa obrony cybernetycznej, to nie jest kwestia "jakiejś wąskiej dziedziny". – Atak cybernetyczny w dzisiejszych czasach może zniszczyć potencjał obronny i w ogóle potencjał całego państwa – stwierdził szef MON.

ds

Źródło: tvp info,

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE