POLSKA 9:26 11 lipca 2018

Atak na władze w Afganistanie. Nieznana jest liczba zakładników

Telewizja Republika
- Naszym priorytetem jest uratowanie ludzi, którzy są w środku - podkreślił szef policji w Dżalalabadzie Ghulam Sanaji Stanekzai.

Rzecznik resortu oświaty Asif Szinwari informuje, że w pobliżu miejsca ataku słychać było co najmniej dwa wybuchy; zginęły co najmniej dwie osoby, w tym jeden ze strażników przy bramie wjazdowej.

Media podają też informację o pięciu rannych. Ostateczny bilans ofiar może być znacznie wyższy. Mimo starań sił bezpieczeństwa, napastnicy wciąż utrzymują swoje pozycje. Nie wiadomo, ile osób zatrzymano w budynku.

– Naszym priorytetem jest uratowanie ludzi, którzy są w środku – podkreślił szef policji w Dżalalabadzie Ghulam Sanaji Stanekzai.

 

To trzeci atak w Dżalalabadzie, stolicy prowincji Nangarhar, zaledwie w ciągu dwóch tygodni.  1 lipca w zamachu bombowym zginęła grupa Sikhów, a we wtorek życie straciło co najmniej 12 osób, gdy zamachowiec wysadził się w powietrze w pobliżu stacji benzynowej, powodując ogromny pożar.

Żadna organizacja nie przyznała się do środowego ataku. Agencjja Reutera przypomina, że za dwa poprzednie odpowiedzialni byli bojownicy lokalnej filii Państwa Islamskiego.

am

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE