POLSKA 12:50 23 lipca 2018

Boniek: Naszym celem jest pojechanie na kolejne Mistrzostwa Europy. Jestem przekonany, że dokonamy tego

Telewizja Republika
– Naszym celem jest pojechanie na kolejne Mistrzostwa Europy. Jestem przekonany, że dokonamy tego i pod wodza nowego selekcjonera osiągniemy to, na co polska piłka zasługuje - powiedział Zbigniew Boniek w trakcie konferencji prasowej na Stadionie Narodowym.

– Witam państwa bardzo serdecznie. To dzień bardzo ważny dla polskiej piłki  - zaczął Zbigniew Boniek. 

– Wiemy, jak wszyscy kochamy polską reprezentacją. (...) Trzy tygodnie temu mieliśmy tutaj konferencje, na której pożegnaliśmy poprzedniego trenera reprezentacji, ale piłka nie lubi próżni - mówił prezes PZPN. 

– Jako prezes PZPN musiałem wybrać nowego selekcjonera reprezentacji Polski. (...) Jestem człowiekiem, który lubi dawać szanse tym, którzy chcą coś w życiu osiągnąć, a nie tym, którzy chcą odcinać kupony od kariery - kontynuował. 

– W mojej głowie po wstępnej analizie, że stulenia historia polskiej piłki nożnej najbardziej łączy się z Polakami, więc od początku bylem nastawiony, żeby nowym selekcjonerem został Polak - powiedział Zbigniew Boniek. 

– Jurek w  mojej hierarchii był na bardzo wysokim miejscu. (...) Wybór Jurka na selekcjonera jest krokiem odpowiednim, a nie krokiem w niepewność - stwierdził. 

– Jeżeli chodzi o historię trenerską, w ostatnich latach trenował w polskich klubach. (...) W Polsce żaden polski trener nie ma wielkiego CV, bo polskie kluby nie osiągają wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej - tłumaczył Boniek. 

– Jestem przekonany, że będziemy wszyscy zadowoleni. (...) Musimy od nowa tworzyć nowy zespól, nowy kolektyw, którym będzie zarządzał Jurek - powiedział prezes PZPN.

– Naszym celem jest pojechanie na kolejne Mistrzostwa Europy, jestem przekonany, że dokonamy tego i pod wodza nowego selekcjonera osiągniemy to, na co polska piłka zasługuje  - dodał. 

AS

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE