POLSKA 18:10 15 września 2018

BRAWO! Polskie kluby przeciwko Nord Stream 2. Logo zostanie zaklejone

Twitter
Polskie kluby występujące w Lidze Mistrzów piłki ręcznej – PGE VIVE Kielce oraz Orlen Wisła Płock – nie będą występować z logiem sponsora rozgrywek „Nord Stream 2” na koszulkach.

PGE VIVE Kielce na swojej stronie internetowej poinformowało, że w dzisiejszym spotkaniu EHF Velux Ligi Mistrzów z Telekom Veszprem szczypiorniści wystąpią w koszulkach z zaklejonymi logami zarówno sponsora rozgrywek – Nord Stream 2 – jak i tytularnego sponsora klubu – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.. – Powyższa decyzja została podjęta w wyniku rozmów Sponsora z Klubem - napisano. 

– Klub jednocześnie analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tego zagadnienia. O powyższej decyzji poinformowana została Europejska Federacja Piłki Ręcznej - podano w oświadczeniu. 

Portal rmf24.pl informujże, że drugi z polskich klubów – Orlen Wisła Płock – także nie zamierza grać z logiem Nord Stream 2. Portal informuje, że oba kluby mają zapisane w kontraktach sponsorskich, że na swoich koszulkach nie mogą mieć loga firmy konkurencyjnej oraz „wrogiej” wobec sponsorujących je spółek Skarbu Państwa.

– To słuszne podejście i nie dziwi dlatego że, jeśli popatrzymy na inne działania podejmowane przez polskich szczypiornistów – przed rokiem, czy przed dwoma laty – gdy kręcili patriotyczne filmy i pokazywali silne przywiązanie do wartości związanych z Polską i patriotyzmem – powiedział w TVP Info dr Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

– Niestety, można spodziewać się surowych kar ze strony federacji europejskiej, które spłyną na oba kluby – dodał ekspert.

CZYTAJ WIĘCEJ: Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych z nowym sponsorem. "EHF napędzana przez Nord Stream 2"

 

 

 

AS

Źródło: TVP INFO , RMF24.PL

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE