POLSKA 20:10 10 czerwca 2018

Brutalny napad na Polaków w Irlandii. Nie żyje 35-latek

poloniairlandia.pl
W niedzielę nad ranem w domu w miejscowości Ballincollig w hrabstwie Cork doszło do brutalnego napadu. 35-letni Polak został postrzelony, po czym zmarł w szpitalu; jego partnerka została ciężko ranna.

Według doniesień brytyjskich mediów, do napadu doszło w niedzielę, ok. 3.00. Do mieszkania Polaków wtargnęło czterech uzbrojonych mężczyzn. Napastnicy postrzelili 35-latka oraz zranili jego partnerkę. Poszkodowani trafili do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł ok. 5.30; kobiecie nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podczas napadu w domu znajdowała się jeszcze jedna kobieta z dwójka małych dzieci. Ani jej, ani dzieciom nic się nie stało. 

Napastnicy po ucieczce porzucili i podpalili BMW, którym przyjechali. 

Według nieoficjalnych informacji zabity Polak mieszkał w Irlandii od pięciu lat i prowadził działalność gospodarczą związaną z utrzymaniem terenów zielonych. 

Funkcjonariusze irlandzkiej policji prowadzą śledztwo w sprawie. Osoby, które mogły być świadkami zdarzenia proszone są o kontakt pod numerem 021 4946200 lub 1800 666 111, albo o zgłoszenie się na dowolny posterunek policji.

 

am

Źródło: tvp.info, poloniairlandia.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE