POLSKA 17:05 14 grudnia 2018

Coraz głośniej o EuroWeek! Sprawą zajmie się policja, głos zabrał również szef MSWiA!

Twitter/ @DariuszMatecki
W sieci zrobiło się głośno o obozach językowych EuroWeek. Do sieci trafia coraz więcej kontrowersyjnych zdjęć młodych dziewcząt z dorosłymi mężczyznami. Dziś minister spraw wewnętrznych, Joachim Brudziński, zalecił komendantowi głównemu policji podjęcie "stosownych działań" w tej sprawie.

"Organizatorzy Euroweeku wysłali do naszej redakcji pismo, w którym żądają usunięcia dotyczących ich materiałów, grożąc pozwami" – informuje portal wpolityce.pl.

Co ciekawe Telewizja Republika również otrzymała takie samo pismo po umieszczeniu artykułu na temat EuroWeek!

Sprawa nabiera tempa, a w sieci pojawia się coraz więcej niepokojących treści zamieszczanych przez samych uczestników! 

Jak poinformował wydział prasowy resortu spraw wewnętrznych, "minister Joachim Brudziński polecił gen. insp. Jarosławowi Szymczykowi, komendantowi głównemu policji, podjęcie stosownych działań".

- Szef MSWiA rozmawiał też na ten temat z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej, która poprzez kuratorów oświaty będzie wyjaśniała tę sprawę. Minister Joachim Brudziński zlecił również służbom wojewody dolnośląskiego podjęcie stosownych działań w celu wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy – przekazał resort.

 

Głos zabrało również Ministerstwo Edukacji Narodowej!

zrzut_ekranu_20181214_o_17.09.49_670

Prezes EuroWeek oznajmił, że w organizowanych przez niego warsztatach bierze udział młodzież obojga płci, a nie – jak wynika z przekazów medialnych – tylko młode dziewczynki. Natomiast wolontariusze, także obojga płci, pochodzący z różnych stron świata, to osoby legalnie przebywające na terenie Polski i mające zaświadczenie o niekaralności. Przyjeżdżają, by szkolić m.in. w zakresie języka, kultury, kompetencji społecznych. 

48360011_2137756369887079_6583128165374230528_n_670

O dalszych losach tej sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco!

M.N.

Źródło: wpolityce.pl, Twitter, Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE