POLSKA 18:35 20 kwietnia 2018

Czarnecki: Wygląda na to, że Tusk staje się niepotrzebny

Telewizja Republika
Niemcy były zajęte przez pół roku kształtowaniem rządu – ten czas Macron wykorzystał. Myślę, że niemiecki rząd uważa, że dobrze się zbliżyć na jakiś czas do Polski. Trwa licytacja o Polskę. Merkel pogodziła się z faktem rządów PiS – mówił dla Telewizji Republika Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS.

– Na pewno ciężkim ciosem dla totalnej opozycji było zainaugurowanie przez panią Gersdorf pierwszej sesji KRS. Pytanie dlaczego? Z pewnością mają wrażenie, że pani Gersdorf zdradziła. Porozumienie miedzy Polską a UE jest bliżej niż dalej. Widać złość i przerażenie w oczach totalnej opozycji, która liczyła na długotrwały konflikt. Donald Tusk również ulega frustracji – mówi, że władza w Polsce torpeduje jego i jego rodzinę. Trochę się uśmiechnę, ale wydaje mi się, że w interesie Donalda Tuska jest konflikt między Warszawą a Brukselą. Okazuje się, że normalne relacje z UE mogą być również podczas rządów partii PiS. Wygląda na to, że Tusk staje się niepotrzebny – powiedział Czarnecki.

Niemcy zmieniły kurs polityczny wobec Polski?

– Myślę że Niemcy nigdy nie wierzyły w te kolorowanki, sygnały i reakcje opozycji totalnej. Dobrze widzieli jak w Polsce jest. Oczywiście im była wygodna taka narracja negatywna, która czyniła na arenie międzynarodowej Polskę krajem źle postrzeganym. W tandemie niemiecko-francuskim młodziak Macron zaczął dominować. Niemcy były zajęte przez pół roku kształtowaniem rządu – ten czas Macron wykorzystał. Myślę, że niemiecki rząd uważa, że dobrze się zbliżyć na jakiś czas do Polski. Trwa licytacja o Polskę. Merkel pogodziła się z faktem rządów PiS – stąd ta zmiana nastroju – podkreślił.

Wypowiedź Jarosława Gowina

– Myślę, że w wielu plotkach nie ma źdźbła prawdy. Pan Gowin zasugerował, że piłka jest po stronie prezydenta. Mam wrażenie, że przecieku by tego nie było gdyby Polska na pewne rzeczy już się nie zgodziła. Potencjalne korekty nie zmieniają zasadniczej linii wymiaru sprawiedliwości – zaznaczył eurodeputowany PiS.

Kolejne oskarżenia przeciwko Ryszardowi Czarneckiemu

– Była to oficjalna misja na wybory prezydenckie w Azerbejdżanie. My mocno inwestujemy w ten region. Politycy PO, którzy mówią, że ja tam legalizuje łamanie prawa nie mają racji. Wielokrotnie wiele ważnych polityków spotykało się z prezydentem Azerbejdżanu i to było dobre. Kiedy spotykają się politycy PiS to wtedy jest ogromny skandal i zarzuty wobec PiS – tak jak w moim przypadku. Uważam, że trzeba inwestować w te regiony, bo inaczej wpadną w łapy Rosji, a to się geopolitycznie nam nie opłaca. Życzę jak najlepiej każdym z państw. Nie można nie współpracować, bo to jest najlepszy prezent dla Putina – ocenił Czarnecki.

– Pojechałem tam mimo, że PE nie wysyła tam własnej misji. Mam nadzieję, że za rok PE będzie całkiem inaczej funkcjonował – dodał.

Mundial

– Ja jestem za bojkotem oficjeli – żeby głowy państw nie jechali do Rosji, aby Putin siedział tam sam. Natomiast jestem przeciwny bojkotowi kibiców, ponieważ to jest nierealne – kibice i tak tam pojadą. Putinowi jest łyso kiedy stoi jako samotny biały żagiel i nie ma nikogo poważnego obok niego – to boli – mówił Czarnecki.


M.N.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE