POLSKA 16:03 22 marca 2018

Ewakuacja budynku firmy Cambridge Analytica!

Telewizja Republika
Budynek, w którym znajduje się siedziba firmy Cambridge Analytica został ewakuowany ze względu na znalezienie podejrzanego pakunku.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI!

Afera Cambridge Analytica - o co chodzi?

W poniedziałek kanał Channel 4 News wyemitował nagrane z ukrycia rozmowy reportera stacji z czołowymi postaciami w Cambridge Analytica, w tym m.in. z Nixem oraz dyrektorem zarządzającym spółki zależnej Cambridge Analytica - CA Political Markiem Turnbullem. Z nagrań wynika, że firma proponowała potencjalnym klientom usługi polegające na szantażowaniu politycznych rywali i rozpowszechnianiu fałszywych informacji, aby zniszczyć ich reputację.

"Zdaniem zarządu nagrane potajemnie komentarze Nixa i inne oskarżenia (pod jego adresem) nie reprezentują wartości i działań firmy, a jego zawieszenie jest wyrazem powagi, z jaką patrzymy na te naruszenia (zasad)" - napisano w oświadczeniu.

"Użyliśmy Facebooka do pozyskania milionów profili osób, a następnie zbudowaliśmy modele, które wykorzystywały to, co o nich wiedzieliśmy, i ich wewnętrzne demony (w celu tworzenia skutecznych przekazów politycznych). To był fundament, na którym zbudowano całą firmę" - powiedział w rozmowie z "Observerem" były szef działu badań CA, Chris Wylie.

 

M.N.

Źródło: onet.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE