POLSKA 21:21 8 listopada 2018

Fake news Wirtualnej Polski. Spreparowali rozmowę policjantów!

Wikimedia Commons
Brak awansu i kilkaset złotych pensji mniej albo postępowanie służbowe – tak zdaniem Wirtualnej Polski zwierzchnicy mają szantażować policjantów chcących w ramach protestu iść na zwolnienie lekarskie.

W artykule WP dowodzi, że szefowie stołecznej policji mają duży problem ze ściągnięciem do pracy funkcjonariuszy gotowych służyć przy zabezpieczeniu Marszu Niepodległości. Mundurowi mają masowo iść na L4. 

Portal przedstawił rzekomy zapis rozmowy w komunikatorze WhatsApp, w którym dowódca jednego z plutonów Oddziału Prewencji w Warszawie ma straszyć m.in. postępowaniami wobec policjantów idących na zwolnienie lekarskie. 

Komenda Stołeczna Policji odniosła się do artykułu, przekonując, że to fake news. „Zawiera odniesienia do nieprawdziwych, celowo spreparowanych informacji i wprowadza w błąd opinię publiczną” – oświadczono.

„Screen z rozmowy na WhatsApp'ie nie jest zapisem rozmowy z prawdziwym dowódcą jednego z plutonów Oddziału Prewencji w Warszawie. To fake news. W czasie, gdy rzekoma rozmowa miała mieć miejsce, policjant ten prowadził zajęcia dla innych funkcjonariuszy” – napisano na Twitterze.

M.N.

Źródło: tvp.info

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE