POLSKA 12:15 14 marca 2018

Gwałciciele z powiatu polkowickiego zatrzymani tuż po zgłoszeniu. Grozi im 15 lat więzienia

policja
Dzięki natychmiastowej reakcji polkowickich policjantów, już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu, zatrzymano sześciu mężczyzn podejrzanych w tej sprawie gwałtu. Dwóch z nich usłyszało zarzut zgwałcenia, a pozostali nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie. Wobec całej szóstki zastosowane zostały środki zapobiegawcze.

11 marca br. funkcjonariusze z Komendy w Polkowicach otrzymali informację o podejrzeniu zgwałcenia młodej kobiety, do którego miało dojść w nocy w jednym z mieszkań na terenie powiatu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania by ustalić sprawców. Kilkadziesiąt minut po otrzymaniu informacji o przestępstwie, polkowiccy funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie sześciu mężczyzn. W działaniach brali udział policjanci z nieetatowej grupy realizacyjnej do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu  na okres 3 miesięcy dwóch mężczyzn, którzy wcześniej usłyszeli zarzut zgwałcenia.

Wobec pozostałych osób, które są podejrzane o nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej, Prokuratura Rejonowa w Lubinie zastosowała dozór, połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazem opuszczania kraju, włącznie z zatrzymaniem paszportów.

Dwóm mężczyznom podejrzanym o udział w zgwałceniu grozi kara pozbawienia wolności na okres do 15 lat. Natomiast za nieudzielenie pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu można trafić do zakładu karnego na 3 lata.

1271407_670

 

PR

Źródło: policja

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE