POLSKA 9:59 14 czerwca 2018

HGW wytyka błędy rządzącym! "Tak dobrze jak za moich czasów, to oni nie mieli"

twitter.com
– Myślę, że ten rząd i prezydent już dawno udowodnili, że łamią konstytucję. Proponując te referendum, prezydent łamie przepisy. Oni permanentnie łamią konstytucję, nie publikują wyroków, nie przywracając porządku w TK, niszczy jego porządek – stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz na antenie TOK FM, w odniesieniu do listu byłych prezydentów do Komisji Europejskiej.

W ocenie prezydent Warszawy, Trybunał Konstytucyjny utracił swoją wiarygodność, ponieważ stał się upolityczniony.

– Ja sama nigdy bym nie zwróciła się do niego. On orzeka, jak chce Jarosław Kaczyński. To jest skandal. Nie ma żadnego wytłumaczenia, żeby skracać kadencję prezes Gersdorf. Jeśli po wyborach zmieni się władza, to trzeba zastanawiać się, czy wszystko to, co zostało zmienione będzie ważne – tłumaczyła.

– Jak tak dalej pójdzie, to KE zamknie nas w pokoju jak nieznośne dziecko i nie będziemy mieli wpływu na nic. Uczestniczę w różnych spotkaniach i widzę, że Polska jest traktowana jako chore dziecko Europy – perorowała prezydent stolicy.

W rozmowie poruszono również sobotnią paradę równości. HGW potwierdziła, że nie udziliła patronatu, jednak na spotkaniu ze środowiskami LGBT była chwalona.

– Miałam spotkanie ze środowiskami LGBT. Oni powiedzieli, że tak dobrze jak za moich czasów, to oni nie mieli. nie uczestniczę w żadnych manifestacjach. Jestem konsekwentna. Staram się nie ograniczać wolności nikogo – mówiła.

Jako wisienkę na torcie, podsumowała wizją rządów Platformy Obywatelskiej.

– Dbaliśmy o metro, mosty. Zwróciliśmy uwagę na potrzebę budowania żłobków i mieszkań komunalnych. To za mojej kadencji wybudowano w Warszawie największą liczbę mieszkań komunalnych – wymieniała prezydent.

 

am

Źródło: TOK FM

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE