POLSKA 8:10 8 lutego 2018

IO: Pożar w pobliżu wioski olimpijskiej!

Twitter/@teampapryka509
Jak informuje agencja Reutersa, w pobliżu wioski olimpijskiej wybuchł pożar. Kłęby dymu były dostrzeżone przez sportowców i dziennikarzy, którzy szybko opublikowali zdjęcia na Twitterze.

Ogień pojawił się w pobliżu Gangneung, olimpijskiego kompleksu, gdzie mieszkają atleci i dziennikarze. – Wysłali nam na telefony alarm. Spory pożar a my z mieszkania na 16. piętrze mamy miejsca w pierwszym rzędzie - napisał dziennikarz Chris Kamrani.

Z kolei dziennikarz NBC Bruce Harrison doprecyzował, że pożar jest w Hwaeseondong, w dystrykcie Gangneung. Nie jest jasne, gdzie dokładnie pojawił się ogień. Według lokalnych władz zapalił się miejscowy ratusz. Według policji, "plac budowy za kawiarnią". – Władze przekonują nas, że nie ma powodów do obaw - wyjaśnił swoim zawodnikom Nowozelandzki Komitet Olimpijski.

Pożar nie był groźny w skutkach i jednocześnie okazał się dobrym testem dla systemu szybkiego ostrzegania. Każdy w regionie dostał informacje sms o możliwym zagrożeniu. W Gangneung trwa właśnie dochodzenie w sprawie przyczyn.

 

M.N.

Źródło: o2.pl, sport.pl, Twitter

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE