POLSKA 11:00 13 marca 2018

Jacek Sasin: To będzie rysa i cień na renomie BBC

Telewizja Republika
BBC wyemitowało nieprzychylny rządowi materiał o Polsce. W kontekście naszego kraju, miały paść takie określenia jak: "pełzający autorytaryzm", "zagrażanie liberalnej demokracji" i "zagrażanie niezależności sądownictwa". BBC twierdzi, że zwróciło się do przedstawicieli polskiego rządu z prośbą o rozmowę, ale "nikt nie był dostępny" - poinformowano na antenie telewizji WP. - To będzie to rysa i cień na renomie stacji- stwierdził Jacek Sasin.

Jacek Sasin goszczący w studiu telewizji WP odniósł się do doniesień dziennikarza stacji na temat materiału, który pojawił się w stacji BBC.

Redaktor przywołał, że w materiale, padły bardzo nieprzyjemne określenia takie jak „pełzający autorytaryzm” w Polsce, „zagrożenie dla sądownictwa” czy „zagrożenie liberalnej demokracji”.

Do sprawy odniósł się Jacek Sasin. Stwierdził, że nie wiedział nic na temat sprawy, jednak zaznaczył, że jeśli padły tam takie słowa, to jest to absurd.

- Nie znam tego materiału więc trudno mi się do niego odnosić. Jeśli te tezy są tak wprost sformułowane w tym materiale to będzie to rysa i cień na renomie BBC, bo każdy kto nas ogląda chyba zdaje sobie sprawę z tego, że te tezy są absurdalne – podkreślił Sasin w rozmowie w studiu WP.

Jacek Sasin odniósł się także do zamieszczonego w materiale zarzutu, że żaden członek rządu, nie miał czasu udzielić BBC komentarza do wyprodukowanego materiału.

- Chyba trudno oczekiwać od rządu, żeby się odnosił do każdej absurdalnej tezy która się w przestrzeni publicznej pojawia. To by obniżało powagę rządu i państwa – stwierdził.

- Nikt nikomu nie zabrania głosić bzdur. Odbiorcy to oceniają. Trudno oczekiwać od rządu że będzie się zajmował przede wszystkim dementowaniem bzdur bo my mamy inne zadania – oznajmił stanowczo.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów zaznaczył także, że każdy, kto żyje w Polsce wie doskonale o tym, że zasady praworządności i demokracji nie są łamane.

- Żadne zasady demokracji i praworządności w Polsce nie są łamane, przecież to jest oczywiste. Polacy którzy żyją tu, w Polsce o tym doskonale wiedzą.

PR

Źródło: wp, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE