POLSKA 19:58 19 kwietnia 2019

„Jako transseksualistka rasowana jestem intersekcjonalna. Ale moje urasowienie...”. Nowomowa feministek w natarciu

Zrzut ekranu z serwisu twitter/@UNEF
Jako transseksualistka rasowana jestem intersekcjonalna. Ale moje urasowienie czyni mnie osobą bardziej uprzywilejowaną niż osoba o afro-pochodzeniu i to właśnie z powodu koloryzmu, który tworzy przywilej pomiędzy ludźmi rasowanymi – twierdzi feministka Clémence Zamora-Cruz z organizacji Inter-LGBT. Kobieta wzięła udział w wykładach poświęconych rasizmowi i dyskryminacji.

Również w Szwecji feministki nie próżnują i postulują coraz niebezpieczniejsze tezy. Dla przykładu: Linda Snecker twierdzi, że wszyscy mężczyźni to gwałciciele i zachęca do brania odpowiedzialności wszystkich mężczyzn za gwałty

Jako transseksualistka rasowana jestem intersekcjonalna. Ale moje urasowienie czyni mnie osobą bardziej uprzywilejowaną niż osoba o afro-pochodzeniu i to właśnie z powodu koloryzmu, który tworzy przywilej pomiędzy ludźmi rasowanymi – twierdzi Clémence Zamora-Cruz.

Z jednej strony niebezpieczny fanatyzm, z drugiej niezrozumiały bełkot. Czekamy na opinie internautów na temat odkryć feministek. Czy potrafią wyjaśnić o co im chodziło?

pmb

Źródło: twitter.com/salon24.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE