POLSKA 9:58 11 października 2018

Kolejne ofiary trzęsienia ziemi

Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,0, które nawiedziło Indonezję. Lokalne władze poinformowały, że ofiary straciły życie pod gruzami budynków, które zawaliły się w dystrykcie Sumenep we wschodniej części wyspy Jawa.

- Ziemia zatrzęsła się, kiedy wszyscy spali. Osoby, które zginęły, nie miały szans na ucieczki - powiedział szef krajowej służby do spraw klęsk żywiołowych. Wstrząsy były też odczuwane w miejscowości Denpasar na wyspie Bali, która jest celem wakacyjnych wyjazdów turystów z całego świata.

Po trzęsieniu ziemi nie wydano ostrzeżeń o tsunami. Epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów na Morzu Balijskim, około 40 kilometrów na północ od wschodniego krańca wyspy Jawa i około 150 kilometrów od wyspy Bali. 

Na Bali w tym tygodniu odbywa się doroczne spotkanie przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, które zgromadziło ponad 19 tysięcy delegatów.

28 września wstrząsy o magnitudzie 7,5 nawiedziły indonezyjską wyspę Celebes i wywołały fale tsunami sięgające sześciu metrów wysokości. Zginęły ponad dwa tysiące osób, kilka tysięcy osób jest zaginionych.

AS

Źródło: IAR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE