POLSKA 20:32 8 listopada 2018

Kopcińska apeluje: Różnice zdań i poglądów zostawmy w „przedpokoju” i wszyscy razem idźmy w jednym marszu!

Telewizja Republika
Polska jest jedna. To nie jest czas, aby dzielić Polaków. Pokażmy, że to co przyświecało naszym przodkom jest najważniejsze. Pokażmy, że potrafimy manifestować radość z życia w wolnej Polsce - powiedziała dla Telewizji Republika Joanna Kopcińska – rzeczniczka rządu.

– Za trzy dni świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Po decyzji premiera i prezydenta spotykamy się pod jednym szyldem i jednymi barwami. Zapraszamy wszystkich, aby ten wyjątkowy dzień uczcić. Bez względu na poglądy i przekonania polityczne mamy szanse pokazać przyszłym pokoleniom, jak uczciliśmy ten radosny dzień. Po tylu latach zniewolenia przyszła wolność, w tym dniu wszyscy świętowali 100 lat temu. I z szacunku dla tych, którzy walczyli idźmy pod jednym hasłem. Zaproszeni są wszyscy, również liderzy wszystkich ugrupowań. Nie ma drugiego tak pięknego kraju, z tak wyjątkową historią. Polska jest jedna. To nie jest czas, aby dzielić Polaków. Pokażmy, że to co przyświecało naszym przodkom jest najważniejsze. Pokażmy, że potrafimy manifestować radość z życia w wolnej Polsce. To powinna być najważniejsza wartość – mówiła na antenie Telewizji Republika Joanna Kopcińska. 

– Jeden marsz i udział wszystkich najważniejszych osób jest po to, abyśmy mogli pokazać, że nasz wolny, nieodległy kraj może się rozwijać. To w jaki sposób pokażemy naszą radość będzie kiedyś przekazem dla młodszych pokoleń – dodała. 

ZOSTAWMY RÓŻNICE POGLĄDÓW

– Żyjemy w wolnym i bezpiecznym państwie, dlatego, że mamy mądrych ludzi w rządzie. Premier Morawiecki pokazuje, że może nam zapewnić bezpieczeństwo wewnętrzne i finansowe. (…) My wszyscy kochamy swoją ojczyznę i powinniśmy nasze różnice zdań choć na chwilę zostawić w przedpokoju. Apeluję do obecnych liderów opozycji abyśmy pamiętali, że te codzienne podziały nie są ważne w obliczu tego święta. Nie ma nic ważniejszego niż życie w wolnym kraju – powiedziała rzeczniczka rządu.

– Niepotrzebne są wypowiadane przez opozycje słowa, że za późno organizację takiego marszu i zaproszenia. To nie ma znaczenia! Znacznie ma tylko, jak się w tym dniu zachowamy. Jeżeli wszyscy pokażemy naszą radość i szacunek nic więcej nie potrzeba! Trzeba być w Warszawie z biało-czerwoną flagę. Zaczynamy o godzenie 15:00 hymnem i będziemy szli wszyscy razem – podkreśliła. 

Wczorajsza decyzja prezydent Warszawy HGW

– Trzeba przede wszystkim czytać konstytucje, tam jest zapisane prawo zgromadzeń. Na szczęście mamy premiera Morawieckiego i prezydenta Dudę i zapadła najważniejsza decyzja, na którą czekali wszyscy Polacy. (…) W pociągach nie ma już miejsc. Będą ci najmłodsi, jak i ci najstarsi. To nikt inny, tylko kombatanci zwrócili się z apelem po to, aby był marsz państwowy. Uszanujmy ich głos, bo oni pamiętają, jak świstały im kule obok uszu w czasie wojny. Mamy niesamowite szczęście, że żyjemy w wolnym i bezpiecznym kraju – tłumaczyła Joanna Kopcińska.

SYMBOLICZNE ZNACZENIE

– W niedziele możemy symbolicznie, będąc razem bez prób zakłócenia marszu pokazać, jak ważne jest dla nas to święto. Można mieć biało-czerwone barwy, ale przede wszystkim swoim zachowaniem okażmy nasze zadowolenie z tego co mamy. Obyśmy się nigdy nie musieli przekonać, że straciliśmy wolność. Dzisiaj nie ma powodów, aby w taką rocznicę próbować zniszczyć radość. Apeluje, aby każdy się trzy razy zastanowił, czasami milczenie jest złotem – powiedziała na antenie Telewizji Republika. 

OPOZYCJA JUŻ ZAPOWIEDZIAŁA, ŻE NIE WEŹMIE WE WSPÓLNYCH OBCHODACH

– Świętować można w różnych miejscach. Deklaracja, że nie idę, bo organizuje to rząd jest nie na miejscu. (…) To dzień tak wyjątkowy, że każda forma zakłócenia jest nie do zaakceptowania. Najlepiej docenią to ci, którzy wezmą udział w obchodach – zaznaczyła Kopcińska.

– Dzisiaj chcę skorzystać z okazji i zaprosić wszystkich, abyśmy poszli w jednym marszu. (…) Liczę, że wszyscy pójdą z nami. Dziękuje wszystkim, którzy z zaangażowaniem podchodzili do tego, aby pokazać nasza polskość – zakończyła.


M.N.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE