POLSKA 17:05 16 lipca 2018

Kopcińska: Do tej pory nie dokonano rozliczeń z totalnym reżimem, a przykład sędziego Iwulskiego tylko to potwierdza

Fot. Telewizja Republika
– Do tej pory, mimo upływu tak wielu lat, nie dokonano rozliczeń z tym totalnym reżimem, który był, a przykład sędziego Iwulskiego to tylko potwierdza - podkreśliła w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

– Dzięki mediom pojawiły się informacje dotyczące przeszłości sędziego Iwulskiego i może dobrze by było, żeby przypomnieć, że przez 30 lat - wspominał o tym premier Mateusz Morawiecki - nie dokonano rozliczeń z postkomuną – powiedziała Kopcińska.

– Jeżeli mówimy o wolnym, demokratycznym państwie, jeżeli mówimy o Sądzie Najwyższym, który ma rozstrzygać w sposób absolutnie transparentny, to warto również powiedzieć, że do tej pory zasiadają w nim sędziowie, którzy skazywali opozycjonistów na trzy lata więzienia za roznoszenie ulotek – dodała.

– Zmiany, których się podjęliśmy, przeprowadzamy i uważamy je za konieczne i niezbędne. Bo do tej pory, mimo upływu tak wielu lat, nie dokonano rozliczeń z tym totalnym reżimem, który był, a przykład sędziego Iwulskiego to tylko potwierdza – stwierdziła.

pmb

Źródło: PAP/Marzena Kozłowska/mzk/par

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE