POLSKA 18:07 6 grudnia 2017

Król: Dymisja Antoniego Macierewicza to byłoby zwycięstwo rosyjskiej agentury wpływu

fot. Telewizja Republika
– Cały czas próbuje się nam przedstawić Antoniego Macierewicza jako kogoś kto nie ma żadnych sukcesów. A minister obrony narodowej ma ogromne sukcesy. Obrona terytorialna to jest coś co zniechęca potencjalnych wrogów do ataku na Polskę – powiedział publicysta niezależny Marek Król, który był gościem red. Michała Trześniewskiego w programie „Wolne Głosy” w Telewizji Republika.

– Decyzja o powołaniu Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera to będzie dobra decyzja, ale nazbyt wczesna. Rząd i premier Beata Szydło mają wysokie notowania. Trudno będzie wyjaśnić tą decyzję i Polakom i wyborcom – stwierdził Marek Król.

– Trudno z tym polemizować. Z zewnątrz PiS-u wypływają jakieś sygnały. Na pewno premierem nie będzie prezes Jarosław Kaczyński. On tego nie pragnie. Mateusz Morawiecki jest świetną twarzą gospodarczą rządu. Ten minister ma sukcesy gospodarcze po 2 latach – podkreślił gość programu.

– Są teorie, że na zmianę na stanowisku premiera naciska sam Mateusz Morawiecki. Do tej pory wicepremierem był ktoś kto odpowiadał za gospodarkę. Mateusz Morawiecki ma wizję. Potrzebny jest ostry, jasny sygnał dla Europy – stawiamy na gospodarkę. Minister finansów i rozwoju był prezesem liczącego się banku światowego. Mamy pierwszego takiego praktyka. Wielka przyszłość przed nim – zaznaczył publicysta.

REKONSTRUKCJA RZĄDU

– Bronię ministra Waszczykowskiego. Przy tych atakach Brukseli i Zachodu ciężko jest mieć jakieś sukcesy. Wbrew temu co mówi totalna opozycja to liczymy się w Europie. Uzasadnioną zmianą będzie minister Streżyńska. Skonfliktowała się ministrem obrony narodowej nie mając żadnych kompetencji. To są dwie postaci o których się najczęściej mówi w kontekście rekonstrukcji. Jest jeszcze minister infrastruktury, który trochę zawalił Mieszkanie+. Byłbym jednak ostrożny z ocenami. Generalnie rząd nie ma jakichś słabych ministrów, co potwierdzają badania opinii publicznej – powiedział Marek Król.

CO Z SĄDAMI?

– Odnoszę wrażenie, że spór o sądy pomału wygasa. Oczekiwałbym, że ten spór zostanie zakończony. Minister Ziobro jest bardzo kompetentny i wkraczanie w politykę sędziego Żurka źle rokuje – zakończył gość programu.

pmb

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE