POLSKA 12:26 9 listopada 2018

KRRiT zwraca się do prokuratury o zbadanie materiału TVN24 ws. rzekomych „urodzin Hitlera”

Zrzut ekranu z TVN24
„W związku z publikacją 8.11.2018 r. na portalu wPolityce, KRRiT zwraca się do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach z wnioskiem o przedstawienie informacji dotyczącej ustaleń Prokuratury w sprawie udziału nadawcy audycji "Superwizjer" (Spółki TVN SA) w opisanym wydarzeniu” – poinformował Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na Twitterze.

Przypomnijmy: portal wpolityce.pl poinformował, że z zeznań Mateusza S., organizatora „urodzin Hitlera”, wynika, że całe wydarzenie zostało zamówione i zapłacono za nie 20 tys. złotych.

Co więcej wczoraj pojawiły się kolejne informacje, z których miało wynikać, że „urodziny Hitlera”, organizowane w kwietniu 2017 r. w lesie pod Wodzisławiem Śląskim, miały formę alkoholowej libacji, w której uczestniczyli reporterzy TVN. Jak podaje portal wpolityce.pl jeden z autorów materiału miał namawiać uczestników wydarzenia do popełnienia przestępstwa przeciwko uchodźcom.

Portal dotarł do zeznań Mateusza S., z których wynika, że wydarzenie szybko zmieniło się w „ordynarne pijaństwo”, a reporterzy TVN starali się uzyskać od uczestników imprezy kompromitujące deklaracje.

Dziennikarz Piotr Wacowski miał stanąć na drzewie i wykonywać gest nazistowskiego pozdrowienia.

pmb

Źródło: twitter.com/telewizjarepublika.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE