POLSKA 15:23 16 kwietnia 2018

Kuchciński: Trzeba poważnie zastanowić się nad zmianami obecnej konstytucji

Telewizja Republika
– ,,Po ponad 20 latach trzeba poważnie zastanowić się nad zmianami obecnej konstytucji. Dostosować ją do wymogów współczesnej rzeczywistości politycznej i społecznej w Europie i w świecie'' – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński w trakcie prezentacji wyników Ankiety Konstytucyjnej 2017.

Prezentacja ankiety odbyła się w Warszawie. Obecni byli także premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicepremier Beata Szydło, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

- Mamy świadomość, że po przeszło 20 latach trzeba poważnie zastanowić się nad zmianami obecnej konstytucji; dostosować ją do wymogów współczesnego narodu i współczesnej rzeczywistości politycznej i społecznej w Europie i w świecie – powiedział marszałek Sejmu. 

- Przed prawie dwoma laty, aby rozpocząć dyskusję ws. uchwalenia nowej konstytucji prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się do grona wybitnych ekspertów z prośbą o przygotowanie, przedstawienie swoich opinii na temat zmian - podkreślił Marek Kuchciński. 

Dodał, że Jarosław Kaczyński prosił o opinię:  prof. Annę Łabno, prof. Bogusława Szmulika oraz do nieżyjącego już prof. Bogusława Banaszaka.

- Chodzi nam o poznanie opinii wybitnych uczonych, ekspertów, które pomogą nam w pracach w przyszłości nad nową konstytucją  - ocenił i podziękował uczonym za zaangażowanie w ankietę polityczną. 

AS

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE