POLSKA 21:20 13 czerwca 2018

Mazurek: Nas bojówki KOD-u nie zastraszą

Beata Mazurek (rzecznik PiS)Fot. Telewizja Republika
– Nas bojówki KOD-u nie zastraszą. To co dzieje się w Sejmie jest żenujące, to co wyprawia Platforma Obywatelska. Nigdy nie miałam takiego poczucia niesmaku i wstydu przez opozycję – powiedziała wicemarszałek Sejmu i rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która była gościem red. Katarzyny Gójskiej w programie „W Punkt” w Telewizji Republika.

Na początku została omówiona sytuacja z krakowskimi sędziami. Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej" w którym powiedział:  

"W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza".

Słowa te wywołały wielkie wzburzenie Komitetu Obrony Demokracji, który zorganizował protesty w obronie krakowskich sędziów. Protestujący domagali się odwołania Mateusza Morawieckiego z urzędu. Sędziowie również zapowiedzieli kroki prawne.

Co powiedziała na ten temat Beata Mazurek – rzecznik prasowy PiS?

Krakowska mafia

Nie wiadomo się śmiać czy płakać z wypowiedzi sędziów. Najlepszą obroną jest atak - wszyscy o tym wiedzą. Jeżeli krakowscy sędziowie zamierzają pozwać pana premiera to w pierwszej kolejności powinni pozwać prokuraturę, która mówiła, że w tym sądzie działała grupa przestępcza.

Zdaje się, że sędziowie nie zauważają tego, że to sformułowanie padło po raz pierwszy nie z ust premiera, a po drugie osoby zatrudnione w sądzie zostały zamknięte. Były postawione publiczne zarzuty osobom, które zostały aresztowane - była mowa o tych zarzutach i nikt nie powiedział, że to nieprawda. W mojej ocenie pan premier z całą pewnością miał prawo użyć takiego sformułowania.

Czym powinien się zająć Timmermans?

Następnym tematem rozmowy było stanowisko Fransa Timmermansa na temat stanu praworządności w Polsce:

Pan Timmermans powinien się zająć wymiarem sprawiedliwości w Warszawie. Ten wymiar sprawiedliwości dopuścił do złodziejskiej reprywatyzacji, do ludzkich tragedii. Przykładów w całej Polsce byłoby dużo więcej. Jeżeli pan Timmermans miałby ochotę zająć się tym jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce, to byłyby to doskonałe przykłady - nie tylko sądu krakowskiego, ale też tych działających w Warszawie.

– Sytuacje w sądzie krakowskim, w sądzie warszawskim, zaangażowanie polityczne sędziów pokazują, że reforma wymiaru sprawiedliwości (a tej reformy nie było od 1989 r.) jest wskazana, a nawet jest konieczna – mówiła Mazurek.

Urojenia posła Nitrasa

Na koniec został poruszony temat wiecznie energicznego posła Nitrasa...

Słowa posła Nitrasa to kłamstwo. On został ukarany za to, że ponad 30 razy przeszkadzał w przemówieniu pana premiera Morawieckiego. Sytuacja z marszałkiem Terleckim nie ma tu nic do rzeczy. Poseł Nitras świadomie i celowo kłamie

– Jestem w parlamencie już kolejną kadencję. Nigdy nie było takiej sytuacji jaka jest obecnie. Nigdy my, jako posłowie opozycji nie zachowywaliśmy się tak skandaliczny sposób.

– Nitras kłamie. On nie został ukarany za to, że miał jakieś „animozje” do marszałka Terleckiego tylko za to jak się zachowywał podczas posiedzenia Sejmu – stwierdziła rzecznik PiS.


pmb

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE