POLSKA 13:28 13 lutego 2018

Micheil Saakaszwili - Ukręcimy karki ukraińskim oligarchom

Telewizja Republika
Micheil Saakaszwili: Chcę powiedzieć drodzy Ukraińcy - rządzą wami patologiczni kłamcy i złodzieje. Oni nie zasługują na to by rządzić tak wielkim krajem. (...) Ukręcimy karki ukraińskim oligarchom - tak Poroszenki, jak i Łucenki.

Micheil Saakaszwili: Wczoraj w kawiarni wraz z przyjaciółmi rozmawiałem o pewnym projekcie. Miał to być film o wizji Ukrainy w przyszłości i w tym czasie zdarzyło się to co już wcześniej próbowano zrobić. Grupa uzbrojonych żołnierzy wdarła się do kawiarni. Wzięto mnie siłą i wrzucono do samochodu. Przez około 45 minut jechaliśmy bardzo szybko. Miałem zakryte oczy i skrępowane ręce. Następnie wsadzono mnie do śmigłowca, który wylądował na lotnisku Boryspol i tam wsadzono mnie do samolotu, który był okrążony przez siły bezpieczeństwa. W ten sposób odbyła się reemisja do Polski.

 

Chcę powiedzieć dlaczego to jest bezprawne. Po pierwsze zarzuca mi się, że bezprawnie przekroczyłem granice. Chcę powiedzieć, że wszedłem na teren swojego państwa. Kiedy pan Poroszenko pozbawił mnie obywatelstwa Ukrainy, nie miałem obywatelstwa żadnego innego kraju. Więc byłem mieszkańcem Ukrainy zgodnie z prawem. Do wczoraj posiadałem legalny dokument, który stwierdzał moje prawo do życia na Ukrainie. Nie należało mnie wyrzucać z Ukrainy, bo to naruszenie wszystkich norm prawnych.

 

W grudniu zeszłego roku byłem aresztowany zgodnie z nakazem pana Poroszenki. Zarzucono mi współpracę ze służbami rosyjskimi i współpracę z Łeonidem Kuczmą, którego nie znam. Sędzia, która rozpatrywała te zarzuty uwolniła mnie od nich. Wyrzucono więc z kraju człowieka oskarżonego o bardzo poważne zarzuty wobec tego kraju. I pytam się pana Łucenki jak można pytać człowieka: ,,albo pojedziesz do Holandii, albo wywieziemy cię do Gruzji''. I jak ja teraz trafię do ukraińskiego sądu? Będą mnie sądzić czy nie? I ja teraz mówię weźcie mnie z powrotem do Ukrainy i tam domagam się sądu. Jak odpowie na to prokurator? Ta tak zwana rozmowa telefoniczna na podstawie której mnie oskarżacie okazała się być fałszywa. Poroszenko napluł na prawo Ukrainy. Oskarżono mnie też o manie prześladowczą a okazało się, że śledziły mnie wszystkie ukraińskie służby.

 

Chcę powiedzieć drodzy Ukraińcy - rządzą wami patologiczni kłamcy i złodzieje. Oni nie zasługują na to by rządzić tak wielkim krajem. Wyrzuciwszy mnie z kraju Poroszenko liczy, że pozbył się oponenta politycznego. Pozbawił mnie obywatelstwa, nie wpuszcza mnie do Ukrainy na podstawie wydumanych powodów. To znaczy, że bardzo się mnie boi. Nie dlatego, że mam pieniądze czy jakieś wojsko. Boi się mnie, bo nie można mnie kupić, a ja się nigdy nie dogadam z oligarchami i elementami korupcyjnymi. Odmówiłem dogadania się z nimi w Odessie. Gdybym się dogadał to bym żył teraz w puchu, ale ja nie zajmuję się korupcją. No i teraz chcę powiedzieć, ze byłem i zostaje ukraińskim politykiem. Ukręcimy karki ukraińskim oligarchom - tak Poroszenki jak i Łucenki. Oni nie trafią do Polski, bo Europa ich nie weźmie. Pójdą do ukraińskiego więzienia i myślę, że to jest dobre miejsce dla nich. Poroszenko - typowy produkt Republiki Radzieckiej myśli w kategoriach sowieckich. Kiedy byłem na Ukrainie cały czas miałem wrażenie, ze ciągle jestem śledzony, że organizowane są prowokacje. Tu w Europie jest wolność, ale na Ukrainie też przyjdzie wolność i wolny będę ja. Wyrzucili mnie bezprawnie z Ukrainy. Polska może się domagać również mojej reemisji do Ukrainy.

 

Na Ukrainie jest władza oligarchów którzy mocno się trzymają, ale jak wyjdzie milion ludzi na ulicę, to nikt nie będzie pytał oligarchów, czy oni chcą ustąpić czy nie. Na pewno oligarchowie Ukraińscy trafią do wiezienia. Od przyszłego tygodnia będę pracował z Parlamentem Eropejskim, z politykami europejskimi, amerykańskimi po to żeby pokazać ukraińską korupcje. Wszyscy powinni wiedzieć, że Ukrainę trzeba uratować od korupcji a ukraiński naród zasłużył na lepsze życie. Przypomnijcie sobie państwo 91 rok, gdzie była Polska, a gdzie Ukraina. Ukraina była bogatsza, szczęśliwsza, ale wszystko zostało zniszczone przez oligarchów i ich korupcje. Naród jest zakładnikiem przestępczej grupy Poroszenki.

 

 

AS

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE