POLSKA 17:10 14 czerwca 2018

Mocne słowa Ziobry! - SN wypowiedział się przeciwko wolności, stając w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych

Telewizja Republika
– Sąd Najwyższy wypowiedział się przeciwko wolności. Stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentując decyzję Sądu Najwyższego, który w czwartek odwalił jego kasację w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.

– Uważam ten wyrok za bardzo zły znak i sygnał. Mam nadzieję, że zostanie on zniwelowany, zmieniony poprzez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Zbigniew Ziobro.

Sąd Najwyższy w czwartek oddalił kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Adam J. został uznany winny dokoanego czynu, ale odstąpiono od kary. 

– Sąd Najwyższy uznał, że takie zachowania można piętnować i karać. Sąd Najwyższy w tej sprawie wypowiedział się przeciwko wolności, stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych. Przeciwko wolności, która jest zagwarantowana w polskiej konstytucji każdemu obywatelowi, niezależnie od tego jaki ma światopogląd - stwierdził minister sprawiedliwości. 

– On z tego powodu w najmniejszym stopniu ich nie piętnował i nie krytykował. On odmówił im wykonania usług, których treść (...) była w sposób oczywisty sprzeczna z jego wiarą i z jego przekonaniami i wartościami - dodał. 

AS

Źródło: Interia

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE