POLSKA 10:40 5 grudnia 2018

Największe zagrożenie dla Unii? Rosyjska dezinformacja!

pixabay
Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, dziś w Brukseli opublikowany zostanie ważny raport. Jedną z jego tez jest to, że rosyjska dezinformacja, stwarza dla Unii Europejskiej prawdziwe zagrożenie.

 

W dokumencie, który ma dziś zostać opublikowany mają znajdować się propozycje skuteczniejszej walki z dezinformacją. Postawiono także tezę, ze największym zagrożeniem dla Unii, jest rosyjska dezinformacja.

Jedną z propozycji walki z dezinformacją, ma być zwiększenie finansowania i liczebności unijnej, kilkunastoosobowej grupy do spraw walki z rosyjską propagandą oraz mobilizacja internetowych platform społecznościowych.

W raporcie, tworzona i rozpowszechniana przez rosyjskie źród ładezinformacja, jest wymieniana w kontekście wyborów i referendów w Unii Europejskiej.

Eksperci podkreślili w raporcie, że jeśli chodzi o poziom skoordynowania, ukierunkowania i strategiczne znacznie, rosyjska dezinformacja jest częścią większego hybrydowego zagrożenia. Eksperci napisali, że od momentu powstanie w 2015 roku specjalna unijna grupa do spraw walki z rosyjską propagandą wykryła 4,5 tysiąca przykładów dezinformacji ze strony Rosji.

PR

Źródło: IAR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE