POLSKA 14:22 9 listopada 2018

Narodowcy dołączą do państwowego Marszu? Trwają właśnie rozmowy

fot. Gazeta Polska
Rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita podał dziś, że odbywają się rozmowy ze stroną rządową ws. wspólnego marszu 11 listopada. Dodał, że ze strony rządu uczestniczy w nich m.in. szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Kita poinformował, że odbywają się rozmowy między stroną rządową a stowarzyszeniem, które jest organizatorem obywającego się od kilku lat w Warszawie 11 listopada Marszu Niepodległości.

Te rozmowy faktycznie są prowadzone. Rozmawiamy z ministrem Dworczykiem, z Ministerstwem Obrony Narodowej. Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy wynik tych rozmów

 

- powiedział Kita.

Jak dodał, rozmowy dotyczą tego, "żeby jakoś pogodzić tę sytuację formalno-prawną, aby pójść razem".

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, po tym gdy w środę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji w stolicy Marszu Niepodległości, ustalili, że 11 listopada w Warszawie zostanie zorganizowany "wspólny biało-czerwony marsz".

Na czele biało-czerwonego marszu 11 listopada, jako jedna z pierwszych grup zorganizowanych, będą szły Kluby "Gazety Polskiej". Ich członkowie przyjadą z rozmaitych zakątków kraju. Spotykamy się 11 listopada o godz. 13:00 w okolicach Pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego.


Nadal potrzebne są osoby mogące zasilić skład straży porządkowej.Przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o zgłaszanie się w tej sprawie mailowo pod adresem: rogala14@gmail.com


UWAGA. Zgłoszenia do służby porządkowej powinny zostać potwierdzone przez szefa klubu „Gazety Polskiej” zgłaszającej się osoby.

sm

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE