POLSKA 12:36 3 lipca 2018

Nawałka: Biorę pełną odpowiedzialność na siebie, bo zawsze to trener jest odpowiedzialny

Telewizja Republika
– Biorę pełną odpowiedzialność na siebie, bo zawsze to trener jest odpowiedzialny i od tego nie uciekam i z godnością przyjmuję falę krytyki, która należała się. Ta krytyka przez te 5 lat była niezwykle inspirująca bo stanowiła silną motywację - powiedział selekcjoner Adam Nawałka w trakcie konferencji prasowej na Stadionie Narodowej.

– Dziękuję bardzo za życzenia, chociaż spotkaliśmy się tutaj w dość smutnych okolicznościach. Mam przede wszystkim na myśli nasz ostatni mundial. Myślę, że to miejsce nie jest przypadkowe. Stadion Narodowy przysporzył nam dużo radości. To były z pewnością fantastyczne chwile. Cieszę, że mam możliwość pożegnania się z pracą selekcjonera właśnie w tym miejscu. Oczywiście okoliczności są dosyć smutne, jest mi bardzo smutno z tego powodu. Patrzę optymistycznie na to, co będzie przed polską piłką oraz przede mną jako trenerem - zaczął Adam Nawałka. 

– Uważam, że polska piłka zrobiła bardzo duży krok do przodu, jeżeli chodzi o moją kadencję i godnie żegnam się z tą reprezentacją.
Jestem dumny z tego, że mogłem poprowadzić drużynę z odległych miejsc rankingów na ich przód - podkreślił selekcjoner. 

– Chcę podziękować przede wszystkim prezesowi Bońkowi za to, że stworzył fantastyczne warunki do tego, żeby reprezentacja mogła iść do przodu - powiedział. 

– Oczywiście podziękowania należą się w pierwszej kolejności piłkarzom. Przez te kilka lat wielu zawodników przewinęło się przez tą reprezentacją - wspominał. 

– Trzeba powiedzieć, że bum na piłkę był naprawdę niesamowity, fala dotarła do wszystkich, odzyskaliśmy zaufanie kibiców. Myślę, że ten okres mistrzostw nie przekreśla całej tej ciężkiej pracy, którą wykonał cały sztab ludzi - kontynuował. 

– Oczywiście czuję się odpowiedzialny za to, że na mistrzostwach nie spełniliśmy naszych planów, oczekiwań kibiców - dodał Nawałka. 

 – Biorę pełną odpowiedzialność na siebie, bo zawsze to trener jest odpowiedzialny i od tego nie uciekam i z godnością przyjmuję falę krytyki, która należała się. Ta krytyka przez te 5 lat była niezwykle inspirująca bo stanowiła silną motywację - podkreślił trener. 

– Jestem przekonany, że to co zrobiliśmy do tej pory będzie bazą do tego, żeby zrobić kolejny krok, żeby polska piłka zajmowała takie miejsce, jakie sobie wszyscy życzmy. Życzę wszystkim, że polska reprezentacja co dwa lata jeździła na wielkie imprezy - powiedział selekcjoner. 

Adam Nawałka został pożegnany gromkimi brawami 

AS

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE