POLSKA 19:02 5 listopada 2017

Nawałka: Rozpoczęliśmy nowy etap przygotowań

Twitter
– Jesteśmy po chwilach radości, jakie dostarczyły nam ostatnie dwa zwycięstwa. Osiągnęliśmy cel, jakim był awans, w dobrym stylu. Rozpoczęliśmy nowy etap przygotowań – powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka na niedzielnej konferencji.

– Chcemy wypróbować inne ustawienie i poszerzyć możliwości taktyczne, aby wykorzystać potencjał wszystkich piłkarzy. Jesteśmy zadowoleni z postawy we wszystkim meczach minionych eliminacji. Jednak w niektórych fazach gry popełnialiśmy błędy. Przygotowaliśmy analizę ustawienia z trójką obrońców. Zobaczymy czy wypróbujemy ten system w najbliższych spotkaniach. Nie jest to nowy system, bo już na treningach tego próbowaliśmy. Ten system ma zarówno dobre, jak i słabsze strony. To doskonała okazja, aby to przećwiczyć – mówił trener.

– Jesteśmy po chwilach radości, jakie dostarczyły nam ostatnie dwa zwycięstwa. Osiągnęliśmy cel, jakim był awans, w dobrym stylu. Rozpoczęliśmy nowy etap przygotowań. Pracujemy na uszczegółowieniem ramowego planu przygotowań, choć mamy gotowy plan na najbliższe zgrupowanie – dodał selekcjoner.

– Robert w sobotę rozegrał pełne 90 minut, ale czuje dyskomfort z mięśniem dwugłowym uda. W niedzielę zostanie poddany badaniu rezonansem magnetycznym. Decyzję o jego ewentualnym występie podejmiemy po badaniu. Trzeba być bardzo ostrożnym, aby przeciążenie nie przeszło w stan przewlekły. Chcemy minimalizować ryzyko. Poczekamy na wyniki badań – zaznaczył.

 

M.N.

Źródło: Facebook/LaczNasPilka

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE