POLSKA 11:25 15 maja 2018

Nie uwierzysz ile kosztuje ten obraz. To czwarte najdroższe płótno świata!

twitter
"Akt leżący" włoskiego malarza Amedeo Modiglianiego, namalowany w 1917 roku został sprzedany w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby's za 157,2 mln dolarów. To czwarty pod względem ceny obraz na świecie.

Obraz z 1917 roku "Akt leżący”, to płótno, przedstawiające nagą postać kobiecą w stanie spoczynku. W poniedziałkowy wieczór, w domu aukcyjnym Sotheby’s w Nowym Jorku, sprzedano go za 157,2 miliona dolarów. To najwyższa cena w historii tego domu aukcyjnego i czwarta najwyższa cena za obraz w historii w ogóle.

Inne dzieło tego samego artysty w 2015 roku sprzedane zostało za nieco ponad 170 mln dolarów, co uczyniło go trzecim najdroższym obrazem w historii. Zatem obecnie, wśród czterech najdroższych obrazów świata, dwa są autorstwa Amedeo Modiglianiego.

Amedeo Modigliani żył w latach 1884 - 1920. Sławę zawdzięcza przede wszystkim swoim obrazom przedstawiającym akty, uchodzącym w jego czasach za skandalizujące, a zaakceptowane dopiero później.

Najdroższym obrazem świata jest "Salvator Mundi" Leonarda Da Vinci, który w listopadzie 2017 roku w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's został sprzedany za 450,3 mln dolarów.

Drugie miejsce zajmuje obraz "Kobiety Algieru" Pabla Picassa, za który w maju 2015 roku także w domu Christie's zapłacono 179,4 mln dolarów.

Nabywca dzieła nie chciał ujawnić swoich danych.

 

 

PR

Źródło: CNN

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE