POLSKA 19:33 4 lipca 2018

Niemcy nie mają litości dla Lewandowskiego!

Wikimedia Commons
Robert Lewandowski na mistrzostwach świata spisał się poniżej oczekiwań. "Polak nie zalicza się aktualnie do grona napastników światowej klasy. Mundial tylko to potwierdził" - skomentował występ polskiego kapitana niemiecki "Kicker".

Kiepski występ na mundialu sprawił, że Lewandowski nie będzie transferowym celem czołowych europejskich klubów. Podobnego zdania jest także trener Bayernu Monachium. - Nie spodziewam się, że Lewandowski odejdzie - mówił Niko Kovac. "Lewego" krytykują europejskie media, które spodziewały się po nim dużo więcej na mundialu.

Dziennikarze postanowili wytknąć "Lewemu" także inne błędy. "Gdy w 2017 roku przegrał walkę o tytuł króla strzelców, skrytykował kolegów i trenera, choć w ostatnim meczu z Freiburgiem zmarnował kilka okazji. Narzekał, że brakowało mu wsparcia. To nie zostało dobrze przyjęte w drużynie. W Rosji, po swoich wypowiedziach, Lewandowski tłumaczył, że został źle zrozumiany. To też jest znane. W świecie napastnika Bayernu zwykle to inni ponoszą winę, gdy coś nie idzie tak, jak sobie wyobrażał" - napisano.

"Kicker" w swoim artykule starał się wyjaśnić zagadkę, dlaczego Lewandowski jest nieskuteczny w ważnych meczach. Wydaje się, że dziennikarze znaleźli odpowiedź na to pytanie. "Lewandowski strzelił dla Bayernu 106 goli w Bundeslidze. W europejskich pucharach szło mu jednak znacznie gorzej. Także dlatego Polak nie zalicza się aktualnie do grona napastników światowej klasy. Mundial tylko to potwierdził" - czytamy.

M.N.

Źródło: onet.pl, wp.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE