POLSKA 14:24 10 lutego 2019

„Nowoczesna polska armia, to polska racja stanu”. W środę podpisana zostanie ważna umowa z rządem USA

twitter.com/PremierRP
W niedzielę o godz. 13.00, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki razem z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem przebywał z wizytą w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej. - Do budowy silnej armii przede wszystkim przyczyniają się wojska artyleryjskie - mówił premier Mateusz Morawiecki. - W środę podpiszemy umowę z rządem USA ws. dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu artylerii rakietowej HIMARS; za 20 wyrzutni z amunicją zapłacimy 414 mln dolarów - szef MON Mariusz Błaszczak

 

- Nowoczesna polska armia, to polska racja stanu, nikt nie ma co do tego wątpliwości. Dziękuję 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej za przyjęcie, za przedstawienie naszego rosnącego potencjału artyleryjskiego, wojskowego" - mówił szef rządu w Wesołej.

- We współczesnym świecie wiedząc, że ta wiara w koniec historii niestety okazała się płonna, musimy mieć silną, nowoczesną armię i do budowy silnej i nowoczesnej armii przede wszystkim przyczyniają się również i są jej nieodzowną częścią wojska artyleryjskie, pancerne, rakietowe - dodał.

 

Premier podkreślił, że budowa silnej armii ma ogromne znaczenie dla roli Polski w Europie i na świecie. Morawiecki stwierdził, że nasze tradycje wojskowe powinniśmy przekładać na nowoczesność w armii - wskazując tym na  zakup dla Sił Zbrojnych RP systemu mobilnych wyrzutni rakietowych HIMARS.

Morawiecki wyraził przekonanie, że Polska jest na dobrej drodze do budowania potencjału militarnego, który - jak mówił - zwiększy możliwości geopolityczne i gospodarcze Polski.

- Silna polska armia jest niezbędnym ogniwem budowania silnej Rzeczpospolitej po to, żeby nie powtórzyła się niedobra przeszłość i żebyśmy wygrali naszą przyszłość - mówił szef rządu.

Szef MON przekazał, że umowa z rządem USA na artylerię HIMARS nastąpi w środę. Polska, za 20 wyrzutni zapłaci 414 mln dolarów.

- W środę podpiszemy umowę z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu HIMARS, który w znaczy sposób zwiększy zdolności bojowe WP  - przekazał Błaszczak na terenie 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.

 

HIMARS to skrót od High Mobility Artillery Rocket System, czyli System Artylerii Rakietowej Wysokiej Mobilności. 

 

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE