POLSKA 11:57 16 grudnia 2018

Okazało się, że poszkodowany w Strasburgu Polak to prawdziwy bohater - usiłował zatrzymać sprawcę. Teraz walczy o życie

zrzut ekranu: Telewizja Republika
36-letni Bartosz Niedzielski znalazł się wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu. Okazało się, że mieszkający na co dzień we Francji Polak, pracownik Parlamentu Europejskiego, próbował zatrzymać napastnika i nie wpuścić go do klubu. Został postrzelony w głowę, teraz walczy o życie.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że poszkodowany Polak to prawdziwy bohater, który dzięki swojej odwarze, uratował wiele istnień.

W momencie gdy 36-letni Bartosz zobaczył przed klubem zamachowca z bronią, rzucił się na niego, aby go powstrzymać. Wtedy jednak, został postrzelony. Dzięki reakcji Polaka, drzwi klubu zamknięto i napastnik nie wszedł do środka. 

11 grudnia w Strasburgu obok popularnego jarmarku bożonarodzeniowego w pobliżu placu Kleber doszło do ataku terrorystycznego. 29-letni Francuz marokańskiego pochodzenia zabił trzy osoby, a dwanaście ranił. Sprawca - Cherif Chekatt, mimo postrzału od policjantów, zdołał uciec z miejsca zdarzenia. 13 grudnia wieczorem w Strasburgu w dzielnicy Neudorf napastnik został zabity przez policję.

 

 

PR

Źródło: Polskie Radio 24, katowice.wyborcza.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE