POLSKA 20:35 16 września 2018

Oto symptomy raka, których kobieta nie powinna bagatelizować

Rozpoznanie nowotworu nie jest oczywiście sprawą łatwą sprawą. Potwierdzenie tej poważnej choroby można uzyskać tylko na podstawie profesjonalnych badań, jednak pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj dużo wcześniej. I są przez wiele kobiet bagatelizowane. Dlatego jeśli zauważysz poniższe objawy, które nie są jedynie sporadyczne, udaj się lepiej do lekarza.

1. Wzdęcia - to "coś, co towarzyszy sporej części kobiet, zwłaszcza przed miesiączką. Wzdęcia bywają bolesne i męczące. Jeśli mijają szybko – mogą być skutkiem zbyt szybko zjedzonej potrawy lub kłopotów trawiennych". Jeśli natomiast wzdęcia pojawiają się na początku cyklu menstruacyjnego, a do tego dochodzą bolesne zaparcia oraz uczucie pełności – może to sygnalizować nowotwór jajnika bądź macicy.

2. Ból żołądka - może świadczyć o wrzodach lub zakażeniu bakterią Helicobacter pylori, ale może być też sygnałem, że w twoim organizmie dzieje się coś dużo bardziej niepokojącego. "Jeśli więc cierpisz na uporczywe, silne i długotrwałe bóle żołądka przypominające skurcz, regularnie miewasz mdłości, towarzyszy ci brak apetytu przy jednoczesnym uczuciu pełności – to może być sygnał, że masz początkowe stadium nowotworu żołądka". 

3. Długotrwała gorączka - Jeśli cierpisz na uporczywe, silne i długotrwałe bóle żołądka przypominające skurcz, regularnie miewasz mdłości, towarzyszy ci brak apetytu przy jednoczesnym uczuciu pełności – to może być sygnał, że masz początkowe stadium nowotworu żołądka.

4. Siniaki - Jeśli zauważysz, że na twoim ciele, często tuż po przebudzeniu, samoistnie pojawiają się siniaki - udaj się do lekarza Amerykańskie Centrum Leczenia Raka sugeruje, że sińce w nieoczywistych miejscach mogą sugerować białaczkę.

5. Ból w jamie ustnej - "Zauważyłaś u siebie liczne afty, podrażenienia, bóle w jamie ustnej, krwawiące, trudne do wyleczenia ranki, obrzęk, czerwone plamki na jezyku lub dziąsłach i drętwienie szczęki? Nie bagatelizuj. Jeśli zmiany utrzymują się dłużej niż 2-4 tygodnie, mogą świadczyć o nowotworze jamy ustnej".

WIĘCEJ TUTAJ >>>

 

sm

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE