POLSKA 8:45 10 lutego 2019

Pawłowicz do Tuska: brał pan udział w obaleniu rządu przez służby PRL-u. Niech pan zostawi w spokoju tę znienawidzoną Polskę

Wikimedia Commons/EU2017EE Estonian Presidency
„Brał pan udział w obaleniu rządu polskiego przez służby PRL-u. (...) Porzucił pan urząd premiera Polski dla fuchy zagranicznej. Niech pan zostawi tę znienawidzoną Polskę i nas w świętym spokoju” – to słowa prof. Krystyny Pawłowicz, które są skierowane do przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Donald Tusk. Skoro "polskość to nienormalność"... Brał pan udział w obaleniu rządu polskiego przez służby PRL-u, w Unii Europejskiej jest pan reprezentantem Niemiec, porzucił pan urząd premiera Polski dla fuchy zagranicznej. Niech pan zostawi tę znienawidzoną Polskę i nas w świętym spokoju” – brzmi pełen emocji wpis prof. Pawłowicz na Twitterze.

Przypomnijmy: 28 maja 1992 r., Sejm na wniosek posła Janusza Korwin-Mikkego przyjął uchwałę zobowiązującą ministra spraw wewnętrznych „do podania do dnia 6 czerwca 1992 pełnej informacji na temat urzędników państwowych od szczebla wojewody wzwyż, a także senatorów, posłów (...), będących współpracownikami Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945–1990”. 

Gabinet Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu po północy 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

pmb

Źródło: twitter.com/telewizjarepublika.pl/wikipedia.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE