POLSKA 18:48 24 maja 2018

Pawłowicz genialnie odpowiada Biedroniowi! "Niech pan nie udaje kobiety"

Telewizja Republika
Tym razem Krystyna Pawłowicz postanowiła odnieść się do wpisu Roberta Biedronia. Prezydent Słupska opublikował na łamach portalu natemat.pl felieton, w którym nawołuje do tego, by częściej przedstawiać historię Polski z perspektywy kobiet.

"Refleksji brakuje nam pisząc historię z pozycji silnych, bo rzadko dostrzegamy wtedy wykluczonych, uciśnionych, mniejszości i kobiety. Niestety, tak pisana jest historia Polski" - czytamy w tekście Roberta Biedronia.

Polityk opublikował felieton na swoim profilu na Twitterze. "Pora przestać pisać polską historię z perspektywy królów i mężczyzn. Trzeba dopisać do niej fragmenty, który dostrzegają zwykłych ludzi i kobiety!" - dodał w opisie, pytając jednocześnie czytelników o opinię w tej sprawie.

Wpis skomentowała poseł Krystyna Pawłowicz.

"Niech pan nie udaje kobiety. Nasze szczęście, że nie ma pan żadnej władzy nad polską historią i nie zmieni jej, ani wielkich polskich mężczyzn - odważnych, walecznych władców, którzy budowali wielkość Polski - w męskie, genderowe ofiary w rurkach i różowych tenisówkach" - skwitowała posłanka PiS.

M.N.

Źródło: Telewizja Republika, Twitter

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE