POLSKA 11:40 12 sierpnia 2017

Pietrzak: Przestałem szydzić z władzy, a zacząłem z opozycji. To przełomowy moment w moim życiu

Telewizja Republika
– 1,5 sezonu mamy takiego, że to nie władza szkodzi Polsce, a szkodzi jej opozycja. Pół wieku wtykałem szpilki władzy. Wystarczy – mówił w TV Republika Jan Pietrzak.

Gośćmi "Polski Na Dzień Dobry. Weekend" byli Jan Pietrzak i Wojciech Korkuć.

Jan Pietrzak jest organizatorem i wykonawcą koncertów "Niech Żyje Polska". W najbliższy wtorek koncert odbędzie się w Warszawie, w Parku Sowińskiego. – Towarzystwo Patriotyczne robi bardzo wiele imprez na różne okazje. Robimy m.in. koncerty niepodległości, wręczamy nagrody ludziom, którzy przez poprzednie 25 lat władzy nie dostaliby nagrody – mówił artysta.

Gość TV Republika wskazał, że "koncerty "Niech Żyje Polska" pokazują nasz prawdziwy, emocjonalny stosunek do naszego kraju, a nie szyderczy". – Przestałem szydzić z władzy, a zacząłem z opozycji. To przełomowy moment w moim życiu. 1,5 sezonu mamy takiego, że to nie władza szkodzi Polsce, a szkodzi jej opozycja. Pół wieku wtykałem szpilki władzy. Wystarczy – podkreślił.

Wojciech Korkuć zauważył, że poprzednie władze w Polsce "były dla Niemiec albo Rosji, reprezentowana przez osobę reprezentującą siły obce". – Wreszcie Polacy mają rząd, który interesuje własne interesy, ale to z kolei się nie podoba naszym sąsiadom – zauważył.

– Popieram obecną władzę w Polsce, bo Polsce pomaga, Polskę buduje. Opozycja Polsce szkodzi i o tym są te koncerty – dodał Jan Pietrzak.

Goście poruszyli także kwestię reparacji wojennych od Niemiec. – Zwrot niemieckich reparacji, odsetki rosną. Opozycja stoi w rozkroku, nie wiedzą czy poprzeć czy nie – mówił Korkuć. – Bo nie mają poglądów, czekają na instrukcję z Berlina – skwitował Pietrzak.

 

lml

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE