POLSKA 17:27 10 października 2018

Piłkarska LN! Boniek: To ważny etap dla kadry

YouTube
„Liga Narodów jest bardzo ważnym etapem w przygotowaniach kadry do eliminacji mistrzostw Europy. Każdy chce w tych rozgrywkach odegrać jak największą rolę” – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. W czwartek Polacy w Chorzowie podejmą w ramach LN Portugalię.

"My musimy się zresetować. Mamy nowego trenera i drużynę. Trzeba zrobić wszystko, aby być gotowym na marzec, tak, by w eliminacjach ME wypaść jak najlepiej. Bo nie wyobrażam sobie, żeby polska reprezentacja nie pojechała na finały” – dodał Boniek.

 

Jego zdaniem brak w kadrze Portugalii Cristiano Ronaldo niewiele zmienia.

 

„Gramy z bardzo mocną drużyną, aktualnym mistrzem Europy. Portugalczycy zdobyli mistrzostwo bez Ronaldo. Nie żyjmy mitami. On dziś nie ma głowy, by grać z Polską. Ma trochę inne problemy. Jego brak w dłuższym okresie byłby stratą dla zespołu. Ale w jednym, dwóch meczach może zadziałać na wyobraźnię innych piłkarzy, którzy mają swoje pięć minut, by się wykazać” – wyjaśnił prezes.

 

Boniek pojawił się na Stadionie Śląskim w związku z promocją albumu „Puchar Polski” Andrzeja Gowarzewskiego.

 

„W Polsce można zdobyć dwa trofea – mistrzostwo i Puchar Polski. Kiedy sześć lat temu przychodziłem do PZPN to jedną z koncepcji było podniesienie rangi PP. Dziś mamy finał fantastyczny. Trenerzy się nie wstydzą, mówią, że chcą zdobyć PP. Kilka lat temu nikt tak się nie wypowiadał” – stwierdził szef federacji.

 

Honorowy, okolicznościowy wstęp do tego wydawnictwa napisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

M.N.

Źródło: Telewizja Republika, IAR, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE