POLSKA 8:39 14 października 2018

Pogoda po prostu zwariowała! Zobacz co się dziś wydarzy w Polsce!

Dziś w całej Polsce będziemy cieszyć się piękną, słoneczną i ciepłą niedzielą do czasu, aż przyjdzie do nas ...

Przez cały dzień będzie pogodnie, słonecznie i ciepło. "Pogoda zwariowała" - komentują synoptycy. Mieszkańcy południowej i południowo-wschodniej Polski, a szczególnie kierowcy, muszą rano uważać. Poranek będzie bardzo mglisty.

Na zachodzie, północy i wschodzie kraju powieje porywisty wiatr, który osiągnie nawet 55 km na godz. Nieco mocniej powieje w Kotlinie Jeleniogórskiej i Kłodzkiej (do 55 – 65 km na godz.), a wysoko w Sudetach wiatr przekraczał będzie 70 km na godz.

W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 19 do 21 stopni C na wschodzie, a na zachodzie i południu kraju nawet 22 - 24 stopnie. W Warszawie będzie ok. 19 stopni C, we Wrocławiu - 22 st., a w Poznaniu nawet 23 stopnie.

Do środy pogodę w Polsce kształtował będzie rozległy wyż Viktor znad wschodniej Europy (głównie Rosji), który zapewniał nam będzie słoneczną aurę.

Z kierunków południowych napływać będą ciepłe masy powietrza, więc będziemy mogli liczyć na typowo letnie temperatury - od 18 do 23 stopni. W czwartek temperatura spadnie do 16 -20 stopni C. Wszystko przez wpływ zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżenm znad Morza Norweskiego. Pod jej wpływ dostanie się zachodnia Polska. Pogodę zacznie nam pogarszać strefa frontowa przynosząca chmury i opady deszczu. Od piątku znów się wypogodzi, ale będzie nieco chłodniej - 12- 15 stopni C

Październik po prostu zwariowany 

sm

Źródło: wp.pogoda.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE