POLSKA 20:10 21 marca 2019

Polska - Austria: Znamy skład biało-czerwonych!

Twitter/ Łączy Nas Piłka
Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik – oto duet, który zawalczy na szpicy polskiej reprezentacji w meczu eliminacyjnym z Austrią do mistrzostw Europy 2020. Na bramce stanie Wojciech Szczęsny. Poznaj kompletny skład!

 

– Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak silną reprezentacją jest drużyna Austrii - szczególnie u siebie – podkreślał selekcjoner polskiej kadry Jerzy Brzęczek na przedmeczowej konferencji prasowej w Wiedniu.

Pytany o największe atuty rywali odparł: Przygotowanie fizyczne, wola walki i stadion na Praterze, który dodaje skrzydeł.

– Wbrew opinii, że to drużyna średniej klasy, ja uważam, iż ten zespół zrobił duży postęp. Stanowi ciekawe połączenie doświadczonych piłkarzy i tych utalentowanych, dopiero wchodzących do zespołu – podkreślił.

– Myślę, że na pewno mamy lepszy zespół. (...) Miniony rok, mistrzostwa świata i te mecze jesienne nie były udane, szczęśliwe. Rozczarowanie było bardzo duże. Ale myślę, że właśnie jesienią pokazaliśmy, jaki drzemie w nas potencjał. Dzisiaj sytuacja kadrowa i pozycja poszczególnych piłkarzy w ich klubach jest zdecydowanie silniejsza i teraz naszym największym wyzwaniem jest to, żeby tę jakość zawodników z klubów wykorzystać w stu procentach dla reprezentacji, do zdobywania punktów. Być silną grupą ludzi na boisku i poza nim – mówił.

 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią:

Wojciech Szczęsny  

Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński

Kamil Grosicki, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński

 Arkadiusz Milik

 Robert Lewandowski


am

Źródło: Twitter/ Łączy Nas Piłka

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE