POLSKA 16:30 13 października 2016

Polska firma przejęła brytyjskiego giganta zbrojeniowego. Dostęp do światowego rynku

SKB Drive Techhttp://skbdrivetech.pl/
SKKB Drive Tech, pochodząca z Polski przejęła brytyjską spółke Webster Drives, zajmujacą się produkcją napędów gąsiennicowych oraz pojazdów kołowych.

Przejęcie brytyjskiego giganta zbrojeniowego jest szansą na dostęp do światowych rynków cywilnych i wojskowych. Istnieje szansa, że frirma z Polski stanie się partnerem do realizacji przez polski przemysł programów pojazdów. Chodzi o samochody, wozy bojowe, gąsiennicowe i kołowe.

– Transakcja pozwoliła na prowadzenie dostaw zarówno dla długotrwałych klientów brytyjskiej firmy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają współpracę. Rozmawiamy też z potencjalnymi kontrahentami, wcześniej zainteresowanymi produktami Webster. Chcę podkreślić, że firma, którą przejęliśmy działała nie tylko w branży wojskowej, ale i cywilnej. Jednym z naszych klientów jest Volvo ze swoimi wywrotkami ciężkimi TEREX. Dlatego obecnie mamy szerokie pole do działania, jesteśmy otwarci również na nowe rynki – powiedział Jakub Kowalski, prezes SKB Drive Tech.

Polska firma będzie teraz mogła rozszerzyć swoją ofertę. Wcześniaj zajmowała się jedynie wytwarzaniem zawieszeń niezależnych, teraz będzie produkowała m.in. systemy przeznaczone do gąsiennicowych pojazdów bojowych. Na polskim rynku - w dziedzinie sektora wojskowego - w tej dziedzicie wytworzy się więcej miejsc pracy.

– Nie mogę zdradzić konkretnych informacji dotyczących umów dla sektora wojskowego, gdyż nie życzą sobie tego klienci - są to umowy objęte tajemnicą. Mogę jednak powiedzieć, że dzięki know-how firmy Webster Drives mamy dostęp do rynków na całym świecie od USA przez Bliski Wschód aż po Singapur – dodaje prezes.

 

ds

Źródło: defence24.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE