POLSKA 17:10 12 czerwca 2018

Polska wygrała z Litwą 4:0! [RELACJA LIVE]

wikimedia
Już tylko 7 dni pozostało do meczu Polska - Senegal, który rozpocznie zmagania Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Rosja 2018. Dziś ostatni sprawdzian kadry Adama Nawałki. Mecz z Litwą ma dać ostateczne odpowiedzi dotyczące podstawowej jedenastki na mundialu.

 

 

Już niedługo na stronie TelewizjaRepublika.pl podsumowanie meczu, analizy oraz oceny poszczególnych zawodników. 


 

93:00 - Koniec! Sędzia Blom zakończył spotkanie.

90:00 - 3' minuty doliczył sędzia Kevin Blom

87:39 - Ileż to już groźnych strzałów oddali Polacy w tym meczu. Tym razem spróbował Milik, jednak jego strzał obok bramki.

85:00 - Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez kibiców na PGE Narodowym! 

83:28 - Kolejna okazja Teodrorczyka. Fatalny błąd obrońców, piłkę przechwycił Błaszczykowski który sprytnie wstrzymał akcję. Dośrodkowanie tym razem po ziemi trafiło do napastnika Anderlechtu Bruksela, ten jednak nie potrafił celnie uderzyć.

 

82:15 - Kuba Błaszczykowski! 4:0! Ze stoickim spokojem wykorzystany rzut karny.

80:36 - Mamy interwencję systemu VAR. Rzut karny! Defensor Litwy zagrał ręką!

79:30 - Crossowe podania na "wybieg" to w tym meczu nasza najskuteczniejsza broń. Po raz kolejny okazję do dośrodkowania miał Błaszczykowski, tym razem jednak piłka wybita przez obrońców.

76:42 - Piotrek Zieliński zamelduje się na boisku. Środkowy pomocnik pojawia się na boisku w miejsce Krychowiaka, któremu Adam Nawałka da odpocząć.

72:30 - Ależ okazja Teodorczyka! Świetne dośrodkowanie Błaszczykowskiego wprost na głowę polskiego napastnika, ten jednak nie potrafił skierować piłki do siatki.

70:00 - Sprawiedliwości stało się zadość! 3:0 a strzelcem Dawid Kownacki! Brawo!

68:15 - Zmiana w reprezentacji Polski. Z boiska schodzi Maciej Rybus, a owacyjnie witany jest Kuba Błaszczykowski.

66:30 - Jednak nadal 2:0! Sędziowie pod długiej dyskusji nie uznali bramki.

65:15 - GOL! 3:0 Grzegorz Krychowiak!

62:00 - Marcin Jan Orłowski, Telewizja Republika: "Adam Nawałka będzie miał po tym meczu bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Pierwsza połowa pokazała, że Bednarek jest w wysokiej formie. Doskonale zgrywał się z Thiago Cionkiem. Problemem jest jednak dyspozycja Pazdana, który od momentu wejścia na boisko popełnił już 3 błędy"

60:00 - Kolejny raz bardzo groźnie pod Polską bramką. Tym razem dośrodkowanie w pole karne, które próbował wykończyć Sernas. Od 2-3 minut to nasi rywale zaczynają stawiać warunki.

59:30 - Bardzo groźna sytuacja Litwinów. Niewiele brakowało, a Wojciech Szczęsny miałby sporo pracy.

57:14 - Roszady także w zestawieniu Litwinów. Na boisku pojawia się Slivka,który zmienia Pauliusa.

53:00 - Skandaliczne zagranie Sernasa. Napastnik Litwy bardzo ostro wszedł wślizgiem wprost w nogi Bereszyńskiego. Żółta karta utemperuje zapędy Litwina.

51:30 - Kolejna zmiana w kadrze Nawałki. Z boiska schodzi Jan Bednarek, a w jego miejsce Michał Pazdan.

48:11 - Obecnie Polscy zawodnicy w następującym ustawieniu:
Szczęsny - Piszczek, Cionek, Bednarek, Bereszyński - Kownacki, Krzychowiak, Góralski, Rybus - Milik - Teodorczyk

46:30 - Pierwsza żółta kartka, indywidualnie ukarany Góralski.

45:00 - Gwizdek sędziego, zaczynamy drugą połowę!

Zmiany w reprezentacji Polski:

Wojciech Szczęsny za Łukasza Fabiańskiego
Łukasz Teodorczyk za Roberta Lewandowskiego
Łukasz Piszczek za Artura Jędrzejczyka

Wszystko wskazuje na to, że przechodzimy na system 4-4-2


 

Analiza po 1 połowie - Marcin Jan Orłowski, Telewizja Republika:

 

1:0 - Robert Lewandowski
Moment strzelenia bramki na 1:0, a dokładniej kluczowe podanie Bartosza Bereszyńskiego.
Należy zwrócić uwagę na obrońców reprezentacji Litwy (zaznaczeni na czerwono), którzy kompletnie nie są zainteresowani Polakami w polu karnym, a jedynie skupiają swoją uwagę na piłce. Trzech spośród czterech znajduje się w odległości 5 metrów od siebie i "kryje" Arka Milika. Czwarty, znajdujący się dokładnie na 11 metrze spóźniony, próbuje dojść do pozycji Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski oraz Maciej Rybus po lewej stronie pola karnego wchodzą praktycznie niezauważeni. To w późniejszej fazie akcji da blisko 3-4 sekundy na odegranie, przyjęcie piłki i posłanie jej wprost do siatki.

Fantastyczne crossowe podania Grzegorza Krychowiaka: 
Kolejny fenomenalny mecz Krychowiaka, który tylko potwierdza, że trener Nawałka nie musi bać się o jego formę na mistrzostwach. Crossy, które słał w pierwszej połowie w większości były bardzo dokładne, zagrywane wręcz na nos.

Po raz kolejny warto zwrócić uwagę na Litwinów, którzy kompletnie odpuszczają krycie, są spóźnieni do przeciwników a przez to pozostawiają masę czasu na posłanie dokładnego podania. Spośród 3 polskich zawodników będących na 16-18 metrze od bramki, dwóch znajduje się na pozycjach idealnych do wbiegnięcia, pozostawieni są bez krycia. Obrońcy zapatrzeni na piłkę i Grzegorza Krychowiaka.


 

45:00 - Ostatni gwizdek w pierwszych 45 minutach.

Robert Lewandowski SHOW! Tak można pokrótce podsumować to co działo się do tej pory na PGE Narodowym.

42:10 - Fatalny błąd obrońców. Zderzenie Cionka z Krychowiakiem doprowadziło do oddania piłki Sernasowi. Ten mocno uderzył jednak świetną interwencją popisał się Fabiański!

39:51 - Od momentu strzelenia bramki na 2:0, biało-czerwoni zdecydowanie dominują nad Litwinami. Mnożą się kolejne groźne okazje. Przed chwilą blisko strzelania bramki był Kownacki.

35:30 - Marcin Jan Orłowski, Telewizja Republika: "Robert Lewandowski wysyła sygnał do świata - będę królem strzelców mundialu!"

33:00 - Lewandowski! 2:0!
Po rzucie wolnym piłka uderza w poprzeczkę, a następnie ląduje w siatce. Mimo, że sędzia nie zagwizdał od razu, to jednak system VAR zadziałał! Brawo sędziowie i brawo Robert!

Nie ma żadnych wątpliwości, że piłka minęła linię bramki.

29:10 - Łukasz Łapiński, ekspert FootBar.pl:

27:50 - Stały fragment gry w wykonaniu Rybusa. Lewą noga, centrostrzał który bez problemów broni Bartkus.

26:13 - Tym razem składna akcja oskrzydlająca Litwinów. Prawą stroną nie nadążyli Polscy defensorzy, jednak dośrodkowanie bardzo niedokładne.

25:00 - Pierwsza zmiana w drużynie Litwy. Z boiska schodzi znany w Polsce gracz Jagiellonii - Cernych, a w jego miejsce Lasickas.

23:50 - Jak dotąd Grzegorz Krychowiak rozgrywa kolejne fenomenalne spotkanie. Jest wszędzie tam, gdzie toczy się gra. W obecnym ustawieniu, bez Zielińskiego, to on staje się głównym rozgrywającym.

22:00 - Od momentu strzelania bramki Polacy kontrolują grę. Widać, że ta bramka uspokoiła Lewandowskiego i spółkę.

18:30 - 1:0 Robert Lewandowski!
Świetna akcja w wykonaniu biało-czerownych. Góralski-Jędrzejczyk-Kownacki prawą stroną boiska, ten ostatni dośrodkował w pole karne, tam przy piłce znalazł się Rybus, który oddał piłkę kapitanowi kadry. Ten bez problemu w prawy róg bramkarza.

15:00 - Pierwszy kwadrans gry za nami. Jak na razie mecz po obu stronach rwany. Kilka minut lekkiej dominacji Litwinów, teraz jednak do głosu zaczynają dochodzić gracze Adama Nawałki. 

12:10 - Dobra próba Grzegorza Krychowiaka, który długim podaniem szukał Lewandowskiego. Mało brakowało, aby Robert doszedł do piłki. Widać jednak, że te dalekie podania były ćwiczone na treningach, bo grane są nadzwyczaj często.

09:00 - Pierwsza groźna okazja reprezentacji Polski. Lewą stroną boiska ruszył Rybus, jednak jego strzał zablokowany.

07:20 - Początek meczu z lekkim wskazaniem na naszych sąsiadów. Widać, że podopieczni Jankauskasa widzą w tym meczu nie tylko "sparing" ale realny sprawdzian siły.

05:30 - Łukasz Łapiński, ekspert FootBar.pl: "Adam Nawałka w tym spotkaniu będzie grał na wynik, by w dobrym stylu i efektownie pożegnać się polska publicznością, przed wyjazdem do Rosji"

03:50 - Litwini z pierwszym stałym fragmentem gry. Próba dośrodkowania jednak piłkę poza pole gry wybija Jędrzejczyk. Jak na razie to nasi rywale częściej przy piłce.

02:00 - Piłka w siatce! Dobrze znany w Polsce napastnik Sernas pokonał Łukasza Fabiańskiego jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

00:00 - PIERWSZY GWIZDEK! ZACZYNAMY!

 


17:56 - Piłkarze już na murawie! Czas na hymn Litwy oraz Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez blisko 50 tysięcy kibiców.


17:50 - Adrian Mierzejewski: "Siłą reprezentacji Polski jest ławka rezerwowych. Czekam na wejście Sławka Peszki mojego serdecznego kolegi"


 

17:43 - Tomasz Śniarowski, ekspert GIGASport:

 

17:32 - Portal ŁączyNasPiłka.pl zaprezentował ustawienie reprezentacji Polski na mecz z Litwą:

 


 

17:26 - Marcin Jan Orłowski (Telewizja Republika):

"Jeśli od pierwszych minut Dawid Kownacki będzie wyróżniającym się zawodnikiem to otworzy sobie autostradę do pierwszego składu na mecz z Senegalem. Jest "w gazie", przemawia za nim siła fizyczna a dodatkowo pamiętamy, że Adam Nawałka lubi "młodych, niepokornych".


17:15 - Japończycy z formą na mistrzostwa? Rozgromili Paragwaj 4:2!

Podsumowanie meczu: ZOBACZ TUTAJ


 

16:45 - Znamy już wyjściowe jedenastki

Polska: Łukasz Fabiański - Artur Jędrzejczyk, Jan Bednarek, Thiago Cionek, Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Maciej Rybus, Dawid Kownacki, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Litwa: Dżiguas Bartkus - Rolandas Baravykas, Edvinas Girdvainis, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkunas, Simonas Paulius, Modestas Vorobjovas, Ovidijus Verbickas, Arvydas Novikovas, Fedor Cernych, Dervydas Sernas.

Marcin Jan Orłowski

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE