POLSKA 10:11 21 maja 2019

Ponad 700 interwencji straży pożarnej po intensywnych burzach nad Polską. Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec

fotografia ilustracyjnapixabay
Straż pożarna interweniowała 727 razy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru i deszczu - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wczoraj ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami, gradem i silnym wiatrem obowiązywały niemal dla całego kraju. Dziś synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu i burzami w południowo-wschodniej części kraju.

RCB alarmowało wczoraj 71 powiatów we wschodniej Polsce. Prognozowane były burze z gradem, silny wiatr i intensywne opady deszczu.

Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przekazał, że najwięcej interwencji straży pożarnej było w województwie w lubelskim - 181, pomorskim - 135 i podkarpackim - 65. 

Podczas burz i po nich wystąpiły też awarie energetyczne. Większość z nich została już usunięta - mówi Anna Adamkiewicz. O godzinie 6.00 rano bez prądu było już tylko 1700 odbiorców - najwięcej o tej porze około 1130 było w województwie lubelskim. 

Dziś synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu i burzami w południowo-wschodniej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego - najniższego - stopnia dla całego województwa podkarpackiego i części trzech województw ościennych: południowych powiatów Lubelszczyzny, wschodniej Małopolski i wschodnich krańców województwa świętokrzyskiego. 

imgw_670_06

(źródło: pogodynka.pl)

 

Czytaj także:

Tramwaj wypadł z szyn w Łodzi. Pięć osób rannych

PR

Źródło: IAR, IMGW

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE