POLSKA 21:00 5 marca 2018

Premier: Jestem dumny z osiągnięć Polaków w halowych mistrzostwach świata

YouTube
– Jestem niezwykle dumny z osiągnięć polskiej reprezentacji w halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przyjął naszych reprezentantów w poniedziałek wieczorem w swej kancelarii.

Podczas zakończonych w niedzielę halowych mistrzostw świata w Birmingham Polacy zdobyli pięć medali (dwa złote – Adam Kszczot na 800 m i sztafeta mężczyzn 4x400 m, dwa srebrne - Marcin Lewandowski na 1500 m i sztafeta kobiet 4x400 m i brązowy – Piotr Lisek skok o tyczce).

Morawiecki podkreślił, że jest niezwykle dumny z tego osiągnięcia polskiej reprezentacji halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce.

– To naprawdę, jak ktoś to powiedział dzisiaj: żeby przebić ten sukces w tym roku, musielibyśmy - w co ja wierzę - być w medalowej strefie w piłkarskich mistrzostwach świata - dodał Morawiecki, nawiązując do tegorocznego mundialu, który ma się odbyć w Rosji.

– Tym, czym się nasz kraj, oprócz silnej gospodarki i wspaniałej kultury, może szczycić i chwalić na wszystkich kontynentach świata", jest właśnie sport. To jest współczesna rywalizacja i niezwykle się cieszę z tego znakomitego osiągnięcia, które pokazali nasi sportowcy. Oczywiście, największe gratulacje to nie tylko dla naszych złotych medalistów, ale również rekordzistów świata, którzy wyprzedzili Amerykanów - zaznaczył szef rządu.

 

M.N.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE