POLSKA 13:25 14 czerwca 2018

Premier: Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe do czczenia pamięci ofiar II wojny światowej

YouTube
Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe do czczenia pamięci ofiar, do obrony prawdy, aby odpowiedzialni za zbrodnie nigdy nie byli zamieniani z ofiarami, żeby kat był katem, a ofiara miała cześć i pamięć - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił o tym podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, które odbyły się w Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie.

– Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe i absolutne do czczenia pamięci ofiar, do obrony prawdy, do tego, aby odpowiedzialni za tamte zbrodnie nigdy nie byli zamieniani z ofiarami, żeby kat był katem, a ofiara, żeby miała przynajmniej cześć i pamięć, które jesteśmy jej winni. I do tego się zobowiązujemy - zadeklarował premier.

Szef rządu podziękował wszystkim, którzy czczą tę pamięć o strasznych latach II wojny światowej, o niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych, obozach zagłady, obozach i więzieniach takich jak Pawiak. Jak dodał, tylko na takim fundamencie prawdy możemy budować przyszłość. – Cześć pamięci wszystkim ofiarom. I cześć i chwała bohaterom tamtych lat - powiedział Morawiecki.

14 czerwca przypada 78. rocznica pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz.

M.N.

Źródło: Telewizja Republika, Tvp Info, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE