POLSKA 10:00 14 marca 2018

Prokuratorzy domagają się kary śmierci dla sprawcy masakry w Parkland

twitter
Prokuratorzy domagają się kary śmierci dla 19-letniego Nikolasa Cruza, sprawcy masakry w szkole na Florydzie w ub. miesiącu, w której zginęło 17 osób.

W dokumencie procesowym, amerykańscy prokuratorzy stwierdzili, że będą domagać się dla Nikolasa Cruza - sprawcy masakry w szkole w Parkland na Florydzie, kary śmierci.

W zeszłym tygodniu, 19-letni sprawca usłyszał oskarżenie o 17 morderstw z premedytacją i 17 przypadków usiłowania zabójstwa.

Prokuratorzy twierdzą, że Cruz dokonał masakry z premedytacją i zimną krwią, w wyrachowany i zaplanowany sposób "bez jakiejkolwiek pretekstu do moralnego lub legalnego usprawiedliwienia".

Obrońcy oskarżonego, zapowiadali wcześniej, chęć przyznania się Cruza do winy, pod warunkiem uniknięcia kary śmierci, zgadzając się na dożywotnie więzienie bez możliwości zwolnienia.

Podczas poprzedniej rozprawy obrońca określił oskarżonego jako "głęboko zaburzonego, załamanego emocjonalnie" młodego człowieka, który próbuje opanować ból, który spowodował. Koledzy z klasy i inni, którzy go znali, również opisywali występowanie oznak choroby psychicznej.

PR

Źródło: CNN, twitter, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE