POLSKA 21:04 8 listopada 2018

"Cud Eucharystyczny" w Sokółce: jest oświadczenie Archidiecezji Białostockiej!

Wikimedia Commons
"Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie pw. św. Antoniego w Sokółce (...) nie zmieniła swojego kształtu i koloru" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Archidiecezję Białostocką.

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej informuje, iż powielane informacje są nieprawdziwe" - napisał w oświadczeniu ks. dr Andrzej Dębski, rzecznik Archidiecezji Białostockiej.

Jak dodał, "Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie pw. św. Antoniego w Sokółce jest starannie zabezpieczona i nie zmieniła swojego kształtu i koloru". "Od 7 lat jest Ona na co dzień wystawiona wraz z Najświętszym Sakramentem w sokólskim Sanktuarium, które jest żywym miejscem kultu i licznych łask, o których zaświadczają przybywający tam pielgrzymi" - czytamy w komunikacie.

 

W październiku 2008 r. w kościele pw. św. Antoniego w Sokółce podczas mszy na ziemię upadła hostia. Jeden z duchownych podniósł ją i zgodnie z przepisami liturgicznym i umieścił w naczyniu wypełnionym wodą, tak by mogła się rozpuścić. Po tygodniu na hostii znaleziono czerwoną plamę.

M.N.

Źródło: wp.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE