POLSKA 21:40 12 czerwca 2018

Robert Lewandowski show! Zobacz oceny po meczu Polska - Litwa

TVP Sport / Telewizja Republika
Pożegnanie reprezentacji Polski z kibicami na PGE Narodowym przebiegło zdecydowanie po myśli Adama Nawałki. Selekcjoner dał kilkunasto zawodnikom, którzy spełnili oczekiwania kibiców i trenera.

Komu "szóstka", a komu "pała"?

Podsumowanie spotkania rozpoczniemy od przydzielenia ocen zawodnikom, którzy wystąpili przeciwko Litwie. O zdanie zapytaliśmy naszych ekspertów #megamundial - Tomasza Śniarowskiego (GIGA Sport) oraz Łukasza Łapińskiego (FootBar.pl).

Tomasz Śniarowski - ekspert GIGA Sport: "Polska wygrała z Litwą 4:0. Na początku zagraliśmy nerwowo, ale Pan Piłkarz Lewandowski uspokoił sytuację i było po meczu. Dobry mecz rozegrali Rybus, Góralski i Bereszyński. Najsłabiej moim zdaniem Bednarek, Krychowiak i Jędrzejczyk."

Oceny:
Fabiański (4), Szczęsny (3)
Jędrzejczyk (2), Cionek (4), Bednarek (3), Pazdan (3), Piszczek (3)
Bereszyński (4), Rybus (5)
Góralski (5), Krychowiak (3)
Błaszczykowski (4), Zieliński (3)
Kownacki (4), Milik (3), Lewandowski (6), Teodorczyk (3)

 

Łukasz Łapiński - ekspert FootBar.info: "Polska wygrała pewnie i wysoko, czyli to czego oczekiwałem po tym składzie. Fajnie, że zagrali Bereszyński i Kownacki. Bardzo udana alternatywa na skrzydła. Cieszy forma Lewandowskiego."

Oceny:
Fabiański (3), Szczęsny (3)
Jędrzejczyk (3), Cionek (3), Bednarek (4), Pazdan (3), Piszczek (3)
Bereszyński (5+), Rybus (3)
Góralski (4), Krychowiak (4+)
Błaszczykowski (4), Zieliński (3)
Kownacki (5), Milik (4), Lewandowski (6), Teodorczyk (3+)

 

Marcin Jan Orłowski - Telewizja Republika: "Dzisiejsza postawa w meczu z Litwą pokazała kilka bardzo ważnych elementów. Robert Lewandowski jest nadal w świetnej formie. Kowancki to kandydat do pierwszego składu na Senegal. Z rzeczy negatywnych, mocno zasmuca postawa Pazdana, ewidentnie jest jeszcze sporo do poprawy."

Oceny:
Fabiański (4), Szczęsny (3)
Jędrzejczyk (3), Cionek (3), Bednarek (4), Pazdan (2), Piszczek (3)
Bereszyński (4+), Rybus (3+)
Góralski (4), Krychowiak (5)
Błaszczykowski (4+), Zieliński (2)
Kownacki (5+), Milik (3), Lewandowski (6), Teodorczyk (4)


Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie...

Każdy kolejny mecz reprezentacji Polski to kolejne nieprzespane godziny sztabu Adama Nawałki. Asystenci wraz z trenerem szczegółowo oglądają każdą minutę spotkania, tak będzie również i tym razem. Na co prawdopodobnie zwrócą uwagę?

Michał Pazdan - to aktualnie chyba największy problem trenera Nawałki. Podstawowy obrońca reprezentacji Polski, fenomenalny w trakcie Euro 2016 teraz jednak jest pod formą. Od momentu wejścia na boisko tworzył parę z Thiago Cionkiem (ustawienie 4-4-2) i przez pierwsze minuty bardzo "ciężko" wchodził w mecz. 

Jak widać to na powyższym screenie dwaj defensorzy pozostawili kompletnie bez krycia Sernasa. Jedno podanie otworzyło mu drogę do dobrej, groźnej akcji. W tym samym momencie widać również, jak ciężkie zadanie miał przed sobą Łukasz Piszczek, który w momencie "rozkręcania" akcji miał w okół siebie 2 ofensywnych graczy rywali.

 

Zgranie - to w związku z absencją Kamila Glika (najprawdopodobniej nie wystąpi w meczu z Senegalem) drugi problem Nawałki, który uwidocznił się w spotkaniu z Litwą. Mimo, że Bednarek i Cionek ogólnie rzecz biorąc zagrali dobre spotkanie, to niestety w kilku sytuacjach było widać brak wcześniejszych, wspólnych meczów.

W tej sytuacji seria dwóch podań doprowadziła do sytuacji, w której aż 2 piłkarzy Litwy miało dogodne pozycje w polu karnym. Szczególnie martwi dwóch polskich obrońców ustawionych na 11 metrze, którzy wpatrzeni w dośrodkowującego gracza kompletnie nie widzą uciekającego im przeciwnika. 
Jeśli Litwin zachowałby zimną głowę i zagrał na 6 metr pomiędzy stoperów, to napastnik miałby wręcz 100 procentową sytuację do zdobycia gola.

Na koniec ogromny pozytyw w dzisiejszym meczu - gra skrzydłami.
W dzisiejszym meczu, szczególnie w ustawieniu 3-4-3 wychodziło nam to kapitalnie. Powyższy screen pokazuje akcję bramkową Roberta Lewandowskiego na 1:0. Dośrodkowującym w pole karne zawodnikiem jest Bartosz Bereszyński, jeden z najlepszych graczy całego spotkania. 

Oskrzydlenia, wymiany piłek i ostre dośrodkowania to coś, czego powinni obawiać się gracze Senegalu.

Marcin Jan Orłowski

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE