POLSKA 19:37 8 listopada 2018

SĄ NOWE FAKTY! „Urodziny Hitlera”: reporter TVN miał zachęcać do przestępstwa

zrzut ekranu z TVN24
„Urodziny Hitlera”, organizowane w kwietniu 2017 r. w lesie pod Wodzisławiem Śląskim, miały formę alkoholowej libacji, w której uczestniczyli reporterzy TVN. Jak podaje portal wpolityce.pl jeden z autorów materiału miał namawiać uczestników wydarzenia do popełnienia przestępstwa przeciw uchodźcom.

Portal dotarł do zeznań Mateusza S., z których wynika, że wydarzenie szybko zmieniło się w „ordynarne pijaństwo”, a reporterzy TVN starali się uzyskać od uczestników imprezy kompromitujące deklaracje. M.in. dziennikarz Piotr Wacowski miał stanąć na drzewie i wykonywać gest nazistowskiego pozdrowienia.

Z zeznań uczestnika imprezy Adama B. ma wynikać, że reporter podjudzał go do zachowań kryminalnych. Prokuratorzy przeanalizowali korespondencję między jednym z uczestników wydarzenia Mateuszem M. a Anną Sobolewską. Jej adres mailowy miał być powiązany z profilem na Facebooku, z którego kontaktowano się z oskarżonym. 

Z ustaleń portalu wynika, że śledczy podchodzili sceptycznie do zeznań Mateusza S., ale ich dochodzenie potwierdziło część z nich.

M.N.

Źródło: wpolityce.pl, tvp.info

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE